Уго Чавес розпочинає візит до України

Президент Венесуели розпочинає свій дводенний візит до України, під час якого порушуватимуться питання постачання венесуельської нафти та української зброї.

У понеділок, 18 жовтня, розпочинається візит в Україну президента Республіки Венесуела Уго Чавеса.

Президент Венесуели вперше відвідує Україну з  офіційним візитом.

Передбачається, що однією з тем його переговорів з українською владою буде постачання венесуельської нафти до Білорусі нафтопроводом Одеса-Броди.

Крім того, на думку експертів, сторони можуть домовитися і про екстрадицію українських моряків, що перебувають під арештом у Венесуелі через звинувачення у торгівлі наркотиками.

Фахівці наголошують, що Уго Чавес також може виявити цікавість до української зброї, зокрема, танків.

Наразі Каракас та Мінськ уклали контракт на постачання венесуельської нафти до Білорусі. Одним з варіантів постачання є доправлення нафти морськими шляхами до Одеси, а далі нафтогоном Одеса- роди. На думку експертів, це може не сподобатися Росії. Утім, Міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що це питання може бути вирішене.

"Ми маємо право обирати маршрути, що економічно вигідні нашій країні та її контрагентам, так само як російські партнери. Тому будь які питання, що стосуються постачання енергоресурсів і, що мають велике значення для економіки та політики інших країн ми вирішуємо шляхом компромісів, але на перше місце ставимо свої національні інтереси", – зазначив міністр.

Разом з тим, на думку керівника Центру соціологічних та політичних досліджень "Соціовимір" Сергія Тарана, візит Уго Чавеса в Україну є подією неоднозначною.

"Підтримка стосунків із такими людьми як Уго Чавес і з його режимом позиціонує Україну, як країну, що виконує ті самі функції, що виконувала Росія, намагаючись нав'язати Латинській Америці свою політику. З іншого боку Уго Чавес важливий тим, що в нього прекрасні стосунки і Лукашенком із яким він реалізує проекти з постачання нафти. Це вже означає самостійні кроки української держави", – каже Таран.

Також відомо, що програма перебування Уго Чавеса в Україні передбачає ознайомлення з виробничими потужностями науково-технічного комплексу імені Антонова.

Напередодні Уго Чавес відвідав з відитом Москву та Мінськ. Росія домовилася найближчим часом доставити до Венесуели чергову партію з 35 танків.

З президентом Білорусі Лукашенком Чавес обговорив постачання нафти, запевнивши, що вони будуть довгостроковими.

Читайте також:

Чавес забезпечить Білорусь нафтою на 200 років

Росія відправить до Венесуели 35 танків

Чавес нагодував Мєдвєдєва солодощами

Уго Чавес на червоній "Ладі Пріора" зупинив рух у Москві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: