Угода про малий прикордонний рух буде за місяць

Огризко повідомив, що угода про малий прикордонний рух з Польщею та Румунією буде за місяць.


Україна планує протягом місяця вийти на підписання угод про малий прикордонний рух з Польщею і Румунією.

Про це повідомив сьогодні міністр закордонних справ України Володимир Огризко, презентуючи завдання відомства на 2009 рік. Міністр уточнив, що з цього питання в січні 2009 року він провів переговори з керівниками зовнішньополітичних відомств цих країн.

Було домовлено, що протягом місяця в Польщі і Румунії будуть проведені всі необхідні внутрішні процедури для реалізації цих угод, в т.ч. ратифікація парламентом). "У нас це відбуватиметься за спрощеною процедурою - шляхом ухвалення постанови Кабінетом міністрів", - сказав Огризко. Він підкреслив, що дія цих угод після набуття ними чинності стосуватиметься близько 3,5 млн. українців, що живуть в прикордонній зоні, які зможуть за спрощеною безвізовою процедурою перетинати кордон для відвідування родичів, що живуть в Польщі і Румунії.

Огризко також повідомив, що у 2009 році українське МЗС має намір завершити роботу з демаркації східного і південного кордонів - з РФ, Білоруссю і Молдовою. "Ми серйозно думатимемо над інтенсифікацією цієї роботи в російському напрямі, і після візиту Олександра Лукашенка у нас є хороші очікування в цьому питанні щодо Білорусі. Ми плануємо завершити цю роботу (з Білоруссю) в першій половині 2009 року", - сказав міністр. Він підкреслив, що завершення демаркації східних кордонів України є одним з основних умов для подальшої євроінтеграції України.

Читайте також:
Україна і Польща погодились зменшити прикордонну зону
Угода про прикордонний рух зі Словаччиною набуває чинності
На україно-румунському кордоні будуть нові правила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: