Угорщина блокує постачання електрики з України. Фігурує Фірташ

За деякими даними, Україна та Угорщина намагаються змінити сфери впливу на ринку електроенергії.

З початку року Україна вимушена експортувати електроенергію в Угорщину не напряму, а через інші країни.

Про це заявив перший заступник міністра палива та енергетики України Олег Бугаєв, коментуючи інформацію ЗМІ, про припинення постачань української електроенергії до Угорщини з початку року.

”Оператор енергосистеми Угорщини, компанія MAVIR, не погоджує запропонований українською стороною розподіл трансграничної потужності між постачальниками електроенергії і в односторонньому порядку блокує перетікання електроенергії з української енергосистеми”, - сказав він сьогодні журналістам у Києві.

Чиновник пояснив, що через дії компанії MAVIR з початку 2009 року українська електроенергія до Угорщини постачається виключно транзитом через Словаччину і Румунію.

В свою чергу заступник директора держпідприємства ”Укрінтеренерго”, оператора експорту-імпорту електроенергії, Ірина Тихончук повідомила, що блокування компанією MAVIR постачань не позначилося на обсягах експорту української електроенергії в країни Європи.

Джерело в Мінпаливенерго України повідомило, що MAVIR своїми діями намагається змусити ”Укрінтеренерго” постачати електроенергію до Угорщини через компанію System Consulting Zrt угорського політика і підприємця Ласло Капойї на невигідних для української сторони умовах.

MAVIR розпочала частково блокувати імпорт електроенергії з України в 2008 році, коли ”Укрінтеренерго” почало знижувати потужність постачань System Consulting, одночасно намагаючись поетапно збільшувати потужність постачань на адресу компанії Ukrenergy Trade Zrt (Угорщина), 52% акцій якої з липня минулого року належить українському держпідприємству. Внаслідок цього постачання до Угорщини знизилися на 40% порівняно з 2007 роком.

В свою чергу газета "Коментарі" з посиланням на власні джерела повідомляє, що проблеми з постачанням українського струму в Угорщину почалися після того, як українські енергетики спробували замінити компанію System Consulting Ласло Капойї на компанію Дмитра Фірташа Emfesz Kft. Проте у самій компанії цю інформацію не підтвердили.

”Укрінтеренерго” планувало з 1 січня 2009 року продавати електроенергію трьом угорським компаніям: Ukrenergy Trade Zrt, Energy Capital Zrt, а також Emfesz Kft.

Ukrenergy Trade і Energy Capital, які мають можливість завести українську електроенергію до Угорщини транзитом через Словаччину і Румунію, з початку року купують українську електроенергію, Emfesz - ні.

Нагадаємо, під час "газової війни" України з Росією компанія Emfesz була єдиною європейською компанією, яка подала на Україну до суду через начебто блокування постачання російського газу в Європу.

Читайте також:

Європа вперше подала в суд на "Нафтогаз"

Військовим частинам електрику відключили зумисно

Фірташ хоче, щоб Україна віддала свою ГТС Росії та Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: