Угорський консул порушив Віденську конвенцію, а тому найближчими днями повернеться на батьківщину – Клімкін

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він також зазначив, що, попри відсутність юридичної заборони на наявність подвійного громадянства, недружні дії лишаються недружніми.

Міністр закордонних справ Україні Павло Клімкін заявив, що, попри відсутність юридичної заборони на наявність в українців подвійного громадянства, угорський консул порушив Віденську конвенцію, а тому найближчими днями повернеться на батьківщину.

Про це він написав у своїй статті для "Європейської правди".

"Хоча щодо конкретних дій угорського консула дискутувати потреби немає, тут слід чітко розставити крапки над і. І ми їх розставимо. Найближчими днями консул повернеться на батьківщину. Його дії суперечать Віденській конвенції про консульські зносини, згідно з якою консульська установа виконує функції, "які не забороняються законами й правилами держави перебування або проти виконання яких держава перебування не має заперечень", - зазначив Клімкін.

За його словами, як консул, так і угорська влада розуміли, що Україна виступає проти надання українцям другого громадянства, оскільки Конституція та українські закони передбачають наявність лише одного громадянства.

"Те, що у нас не передбачено ні кримінальної, ні адміністративної відповідальності за подвійне громадянство, суті справи не міняє. Порушення залишається порушенням, а недружні дії – недружніми. Угорська сторона мала б усвідомлювати, що тишком-нишком роздаючи громадянство етнічним угорцям України, вона тим самим створює для них потенційні проблеми. Наявність іншого громадянства може викликати цілком резонні питання при призначенні на державні посади, особливо у силових відомствах України", - підкреслює Клімкін.

Нагадаємо, що у середині вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому під келих шампанського громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції. Крім того, Угорщина погрожує вислати українського консула з країни, якщо українська влада вирішить вислати угорського дипломата з Берегового після скандалу з паспортами. Проте, МЗС Угорщини в своїй заяві чітко дало зрозуміти, що відкликати консула самостійно не збирається.

ВідеоПавло Клімкін не зміг порозумітися з угорським колегою щодо незаконної видачі паспортів

Міністр закордонних справ Павло Клімкін протягом години намагався пояснити угорському колезі Петеру Сіярто, чим його підлеглий - консул у Береговому - грубо порушував усі міжнародні конвенції, прямо закликаючи українських громадян брехати українській владі, не розповідаючи про новоотримане угорське громадянство. 

Павло Клімкін не зміг порозумітися з угорським колегою щодо незаконної видачі паспортів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції