Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уханський коронавірус: для евакуації з Китаю українці мають погодитись пройти карантин

Попередньо очікується, що громадян України вивезуть 10 лютого.

Українська сторона готується евакуювати наших громадян з Китаю 10 лютого ввечері. Ця дата попередня, однак поки остаточно не затверджена.

Як напередодні розповіли ТСН українці з Уханя, їм передали перелік безпекових заходів, які супроводжуватимуть евакуацію, і на які людям необхідно погодитись для повернення до України.

Серед таких заходів – всі пасажири пройдуть подвійну медичну перевірку. Їх оглянуть і українські, і китайські лікарі. Також перед посадкою у літак всі мають підтвердити свою згоду на проходження карантину в Україні.

Крім того, людей просять зібрати валізи заздалегідь – не більше 23 кг  у багажне відділення і не більше 7 кг у салон. І, за можливістю, вдягти медичну маску і мати із собою запасні, щоб змінювати щокілька годин.

Раніше ТСН зв'язалась з українцем, який перебуває на борту круїзного лайнера, де вже 61 людина заразилась коронавірусом. Він розповів про ситуацію на кораблі.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 137 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції