Указ про героїзацію Бандери буде автоматично скасований через 10 днів

Указ про героїзацію Бандери може бути автоматично скасований 12 квітня, якщо відповідач не внесе апеляцію на рішення Донецького окружного адміністративного суду, який визнав відповідний указ Віктора Ющенка незаконним.

Згідно із законом, Бандера буде автоматично позбавлений звання героя України 12 квітня, якщо відповідач не внесе апеляцію на рішення Донецького окружного адміністративного суду, який у п'ятницю, 2 квітня, визнав відповідний указ екс-президента Віктора Ющенка незаконним.

Про це заявив позивач у справі щодо скасування присвоєння лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Герой України адвокат Володимир Оленцевич

"Указ фактично скасував суд. Через десять днів він автоматично буде недійсним. Якщо не буде апеляції, то президент не повинен нічого робити. Януковичу до цього не треба докладати ніяких зусиль. А якщо його почнуть смикати з приводу скасування указу, то він може спокійно посилатися на рішення суду ", - пояснив Оленцевич.

У свою чергу міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що суд виходив з юридичних, а не політичних підстав у справі про присвоєння Бандері звання Героя і роз'яснив, що судове рішення винесено на тій підставі, що указ Віктора Ющенка суперечив чинному законодавству про державні нагороди. При цьому Лавринович висловив думку, що мало хто буде вивчати текст рішення і звертати увагу на обставини його прийняття.

У той же час відповідаючи на запитання про те, чи можливі в Україні акції протесту у зв'язку з даним рішенням суду, міністр сказав:

"Я розумію, що будь-яке рішення буде використовуватися в корисливих цілях, незалежно від того, яким би це рішення не було. Використовувати історію та історичних осіб у сучасному політичному житті - це не тільки неправильно, а це набагато гірше, це вже за межею добра і зла ", - заявив міністр.

"Справжні герої не вимагають таких кроків від президентів. Я думаю, що і Тарас Шевченко, і Леся Українка, і Ярослав Мудрий не образилися, що їм не присвоєно звання Героя України", - підсумував Лавринович.

Нагадаємо, що 2 квітня Донецький окружний суд визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Читайте також:

НУНС: скасування указу про героїзацію Бандери - політичне замовлення

Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

Ющенко: позбавити Бандеру й Шухевича звань Героя неможливо

115 тисяч українців підписалися проти героїзації Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: