Ukraine Today вирішив урізноманітнити українські новини контентом з Польщі, Румунії та Прибалтики.
Перший робочий день міжнародного телеканалу Ukraine Today у неділю 24 серпня збігся одразу з двома парадами. Перший пройшов у Києві з нагоди Дня Незалежності України. Другий - у Донецьку, з нагоди його поневолення.
Мета проекту - забезпечити міжнародне співтовариство інформацією про життя, політику, економіку, про людей у найбільшій східноєвропейській державі, пише журнал Новое время.
Втім, утримати увагу західного глядача одними лише українськими новинами буде складно. Тому в ефірі Ukraine Today також йдуть новини з так званого далекого і ближнього зарубіжжя.
На погляд Олександра Ткаченка, генерального директора "1+1 медіа", Польща - це ближнє, а, наприклад, Казахстан - далеке зарубіжжя.
"Ми розраховуємо, що зазвучить не тільки голос України, але і всієї Східної Європи",- запевняє він.
У вересні менеджмент приступає до міжнародної розкрутки телеканалу, а також до переговорів з великими кабельними операторами Великобританії, Німеччини, Польщі. Ткаченко прогнозує, що в найближчі два місяці Ukraine Today розійдеться телевізорами Західної Європи, а в наступному році відкриє Америку.
Вже зараз сигнал каналу приймає один з найпотужніших на континенті супутників Hot Bird, яким керує французька компанія Eutelsat. Зона покриття - Європа, Північна Африка, Близький Схід.
Британець Вінсент Манді, журналіст Ukraine Today, сподівається, що багато його земляків включать український телеканал у своє щоденне інформаційне меню.
Ukraine Today - унікальне явище в практиці міжнародного мовлення. Це перший проект, який створюється виключно на кошти приватного бізнесу, а не держави.
Арабський канал "Аль-Джазіра", німецький DW, європейський Euronews, Голос Америки, Russia Today - усі вони в різних пропорціях є урядовими проектами. Їхня мета - заявити про своє місце в глобальному світі, донести до жителів землі свої погляди на сучасність.
Олександр Ткаченко каже, що річний бюджет RT - $ 320-350 млн. Кремль додав до загального кошторису $ 50 млн для запуску франкомовної версії свого телеканалу. У 2015-му також планується запустити мовлення RT для німців.
Який розмір вливань в український телеканал, гендиректор 1+1 медіа повідомляти відмовляється. Але зробив тонкий натяк - поки що трохи менше $ 10 млн. Більша частина цих коштів пішла на оплату послуг супутника, дистрибуцію в Європі і просування бренду.
"Ми говоримо: ми не Russia Today. І амбіцій у нас таких немає", - уточнює Ткаченко, зазначаючи, що схожість імен телеканалів посприяє впізнаваності бренду.
"Треба використовувати витрачені шалені гроші в своїх інтересах",- іронізує він.
Шеф-редактор Ukraine Today Пітер Дікенсон вважає, що немає сенсу змагатися з російським міжнародним мовленням.
Концепція мовлення Ukraine Today за чотири місяці підготовки ефіру зазнала сотні змін і зрештою зупинилася на варіанті урізноманітнити українські новини контентом колег з Польщі, Румунії, Прибалтики, Туреччини.
"Ті країни, яким поталанило жити поруч з нинішньою Росією. Хто відчуває її легкий подих. Їм є що сказати. Такої пропозиції на ринку не існує", - зауважує Ткаченко.
Зараз на Ukraine Today працює команда журналістів з Британії, Ірландії, Канади і США. Майже всі вони вже декілька років живуть в Україні.
Гендиректор Ukraine Today Тетяна Пушнова обіцяє дотримуватися чистоти жанру.
"Ми будемо розвивати кореспондентську мережу. Наприклад, корпункт у Вашингтоні. Це буде конкретна людина, що представляє інтереси каналу", - говорить Тетяна Пушнова.
Раніше повідомлялося, що Ukraine Today буде розповідати правду із стратегією "мʼякого тролінгу".