Україна 68-ма в світі за рівнем життя

В Україні жити краще, ніж у Білорусі, проте гірше, ніж в Росії. На першому місці за рівнем життя серед країн світу Австралія.

Україна посідає 68-ме місце серед країн світу за рівнем життя своїх мешканців.

Про це йдеться в "Рейтингу глобального добробуту-2008", опублікованому дослідницьким інститутом Legatum Institute.

В рейтинг було включено більше 100 держав. Перше місце в ньому посіла Австралія. До першої десятки також увійшли Австрія, Фінляндія, Німеччина, Сингапур, США, Швейцарія, Гонконг, Данія та Нова Зеландія. На останньому, 104-му місці, опинився Йемен.

Серед пострадянських країн найвище, 36-те, місце посіла Естонія. Латвія на 41-му місці, Казахстан - на 56-му, Росія - на 57-му, Білорусь - на 78-му, Узбекистан - на 80-му, Молдова - на 83-му.

Для порівняння, Франція і Великобританія посіли 14-те місце, Ізраїль - 20-те, Італія - 25-те, Кувейт - 30-те, Таїланд -35-те, Бразилія - 43-є, Саудівська Аравія - 45-те, Китай - 54-те, Венесуела - 58-ме, Туреччина - 61-ше. Індія лише трохи відстала від України та посіла 70-те місце.

На думку авторів рейтингу, задля свого добробуту мешканці тієї чи іншої держави повинні мати можливість вільного вибору; їхній уряд повинен бути ефективним, невеликим і чесним; для "бідних" країн головною метою має бути підвищення добробуту, а для "багатих" - поліпшення якості життя населення. Крім того, на рівень добробуту впливають клімат і стан екології, а також наявність вільного підприємництва й деякі інші чинники.

В цілому ж, критерії оцінки були розбиті на дві групи - "економічну конкурентоспроможність" (наприклад, оцінювалися якість освіти, рівень залежності від експорту, рівень інвестицій) і "порівняльну зручність для життя" (релігійну свободу, наявність інфраструктури для відпочинку, рівень безробіття тощо).

Нагадаємо, згідно дослідженню лондонського центру New Economics Foundation, мешканці України найменше задоволені своїм життям серед мешканців інших країн Європи.

Поруч із українцями останні місця в рейтингу "особистого щастя" посіли угорці та болгари.

Читайте також:

S&P знизив рейтинги України

В Україні вже майже мільйон безробітних

Українці найбільш "нещасні" у Європі. Але великі оптимісти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: