"Україна All inclusive. Зима": де на Вінниччині можна загадати новорічні бажання із гарантією здійснення

Автор
Тетяна Штан
Дата публікації
Перегляди
7451
"Україна All inclusive. Зима": де на Вінниччині можна загадати новорічні бажання із гарантією здійснення

Фото: opinionua.com

На туристів чекають зимові пригоди для містиків і сміливців.

ТСН продовжує відкривати нетривіальні локації для зимового відпочинку. Сьогодні у спецпроєкті "Україна All inclusive. Зима"Вінниччина.

Про найкраще місце, де можна загадати новорічні бажання із гарантією здійснення, 22 грудня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Путівники активно рекламують село Буша – як місце, де гарантовано здійснюються бажання. Це за 150 км від обласного центру. Поруч — кордон із Молдовою.

У тутешній землі – величезні поклади каменю-пісковику. Вже 30 років у Буші відбуваються пленарі скульпторів, усі роботи залишаються в селі й обростають легендами.

Для того, щоб бажання здійснилося, говорять місцеві, необхідно міцно опертися долонями об камінь і чітко уявити своє бажання, а потім замкнути коло: з якого місця ви вийшли, в те місце ви й повернулися.

Також до Буші приїжджають жінки які хочуть вийти заміж і завагітніти. Із такими запитами йдуть у скельний храм. Щодо його віку вчені досі сперечаються: одні запевняють — йому понад 3 тисячі років, інші дають кілька століть. Сходяться в одному – це найстаріший язичницький храм на території України.

Півень на дереві, олень та вагітна жінка із чашею. Для паломників – це те місце, де просять про найпотаємніше.

Кожна ніша,  кожен виступ  заповнені якимись дорогоцінностями— це вдячність людей, що їхні мрії та бажання таки здійснилися.

Далі екскурсоводи не ведуть. Хоча на цьому таємниці не закінчуються. Можна піднятися через старовинне козацьке кладовище на найвищий пагорб у Буші, про нього знають місцеві, але самі туди рідко потикаються.

Говорять, що там є лабіринт у який заходиш із проблемою, або питанням, що хвилює, а коли дійдеш до центру, приходить відповідь.

Представники різних духовних практик, рівновіри, язичники, йоги, шамани — головні туристи села Буша.

Їх селять у садибах – від 250 грн з людини, або у єдиному у селі готелі — від 400 до 1600 грн за номер. Садиби виявилися ідеальним місцем в умовах карантину. Їжу готують на винос.

Із земних розваг тут пропонують майстер-класи із випікання хліба. Насправді розвага не з дешевих – від 2000 грн за групу. Адже тільки піч потрібно топити півдня, щоб жару було вдосталь. А ще ж замісити.

Також можна виткати килим із бажань. Спроба безкоштовна, а ось уже повноцінний урок від 400 грн. Або начавити олії, з чого заманеться.

У селі Лядова високо на горі — найстаріший печерний монастир в Україні. Його ще називають українським Афоном. П’ятеро монахів, які нині живуть у цьому монастирі, звикли і до паломників, і до звичайних туристів.

Нижче є джерело, яке, як запевняють, тут було завжди, а отже — тисячі років.

Температура води у ньому і влітку, і взимку 4 градуси. Місцеві говорять, що вода з джерела має цілющу силу.

Окрім святих місць, храмом просто цікаво побродити, піднятися на дзвіницю та подивуватися краєвидам.

А ось у Карабелівці (150 км від Буші) розташована унікальна  ферма коней породи гуцулки. Невеличкі на зріст, вони вважаються напівдикими, адже самі можуть себе забезпечувати їжею протягом всього року, але до людей на диво дружні.

У сусідньому селі Тимар є садиба, яка нагадує казкові будинки гобітів. Головні зали із камінами справді заворожують.  А ось номери досить звичайні.

"Україна All inclusive": ТСН відвідала наймістичніші села Вінницької області

"Україна All inclusive": ТСН відвідала наймістичніші села Вінницької області

Організовують полювання — від 4000 до 25 000 грн. Але можна і просто подивитися на дикого кабана чи оленів.  Будинок стоїть на околиці лісу.

Загалом, три дні зимової Вінничини обійдуться у 13 тисяч грн на трьох. Не так уже й дорого, якщо загадані у місцях сили бажання справді здійсняться. 

Про те, як журналісти спецпроєкту "Україна All inclusive. Зима" прицінювалися до нетривіальних локацій для зимового відпочинку у Кам'янці-Подільському — у нашому матеріалі.