Кількість хворих на кір в Україні досягла 52 тис. осіб. Інтерактивна мапа розповсюдження захворювання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Від ускладнень кору померло вже 17 людей.

За даними МОЗ України, протягом 22-го тижня поточного року на кір захворіли 1 310 людей — 643 дорослих і 667 дітей.

Загалом від 28 грудня 2018 року до 30 травня 2019 року на кір в Україні захворіли 52 034 людини — 24 534 дорослих і 27 500 дітей. Від ускладнень кору померли 17 людей. Загалом від початку спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 100 тис. людей, 38 з яких померли.

Від 24 до 30 травня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Харківській області (184 хворих: 120 дорослих і 64 дитини), м. Київ (128: 76 дорослих і 52 дитини), Київській (128: 74 дорослих і 54 дитини), Хмельницькій (93 хворих: 40 дорослих і 53 дитини), та Тернопільській областях (82: 25 дорослих і 57 дітей).

У МОЗ наголошують: щеплення - єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Безоплатно вакцинуватись можуть дорослі будь-якого віку, а також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

У Міністерстві також наголошують, що усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 23 травня в Україні було 824 521 доза.

Зазначимо, що у звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) для Європейського регіону підрахували, що кількість хворих на кір в Україні вища, ніж в усіх країн Європи разом узятих. У звіті організації йдеться, що у 2018 році в Україні на кір хворіли понад 53 тисячі осіб, тоді як у решті країн Європи загалом 34 тисячі. 

МОЗ України нагадує про критичну необхідність формувати колективний імунітет на рівні не менше 95%, аби захищати тих, хто не може отримати щеплення через супутні стани.

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Кір, захворюваність у Європі, інфографіка
ТСН.ua

Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Відео Хасиди могли принести кір з Умані до США - The New York Times

Небезпечний вірус поширився у Сполучених Штатах через паломництво хасидів до України. Про це пише американське видання "The New York Times" з посиланням на висновки науковців. Віряни приїздять до Умані щороку, останнє найбільше паломництво було у вересні 2018 року. Саме після цього в Ізраїлі, Великій Британії та США почали фіксувати сотні випадків зараження кором.    

Хасиди могли принести кір з Умані до США - The New York Times

Залиште свій коментар

Вибір редакції