В Україні більше 20 тис. дітей захворіли на кір. Інтерактивна мапа розповсюдження захворювання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Від ускладнень кору померло вже 14 людей.

За даними МОЗ України, протягом 14-го тижня поточного року на кір захворіли 2 250 людей - 1 121 дорослий та 1 129 дітей.

Загалом від 28 грудня 2018 року до 4 квітня 2019 року на кір в Україні захворіли 37 328 людей - 17 016 дорослих і 20 312 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей.

Після кількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в Україні знову зростає. Від 28 березня до 3 квітня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Тернопільській (243 хворих: 81 дорослий і 162 дитини), в м. Київ (214: 118 дорослих та 96 дітей), Київській (175: 96 дорослих та 79 дітей), Харківській (171: 110 дорослих і 61 дитина) та Хмельницькій (160: 84 дорослих та 76 дітей) областях.

У МОЗ наголошують: щеплення - єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Щоб зупинити поширення кору, у Львівській області триває спецоперація для підвищення рівня імунізації дітей віком 6–18 років. У лютому пропущені щеплення отримав 19 671 школяр. Подібні заходи вже зараз відбуваються на Вінниччині - їх ініціювала місцева влада, там протягом лютого захистили від кору 11 848 людей.

У Міністерстві також наголошують, що усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 7 березня в Україні було 1 173 915 доз.

Зазначимо, що у звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) для Європейського регіону підрахували, що кількість хворих на кір в Україні вища, ніж в усіх країн Європи разом узятих. У звіті організації йдеться, що у 2018 році в Україні на кір хворіли понад 53 тисячі осіб, тоді як у решті країн Європи загалом 34 тисячі. 

МОЗ України нагадує про критичну необхідність формувати колективний імунітет на рівні не менше 95%, аби захищати тих, хто не може отримати щеплення через супутні стани.

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Кір, захворюваність у Європі, інфографіка
ТСН.ua

Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

ВідеоПонад 11 тисяч українців захворіли на кір від початку року

У Вінниці 18-річний студент-медик помер від пневмонії, яка розвинулася як ускладнення від кору. Хлопець певний час перебував у реанімації на штучній вентиляції легенів, але врятувати його не вдалося.

Понад 11 тисяч українців захворіли на кір від початку року

Залиште свій коментар

Вибір редакції