Україна буде опікуватися демократією в Грузії

Український дипломат поїхав до Грузії й провів там зустрічі з президентом Саакашвілі та представниками ЄС.

Європейський Союз наголошує на важливості провідної ролі української сторони у підтриманні демократичного процесу в Грузії. 

Арсеній Яценюк
УНІАН
Керівник українського МЗС направив свого спецпредставника до Тбілісі.
Як повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України, сьогодні, 9 листопада, у рамках робочого візиту до Грузії спеціальний представник міністра закордонних справ України, заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв зустрівся зі спеціальним представником Європейського Союзу на Південному Кавказі Пітером Семнебі та керівником представництва Єврокомісії в Грузії Пером Еклундом.
 
В центрі уваги бесіди був останній розвиток подій в Грузії. Представники ЄС наголосили на важливості провідної ролі української сторони у підтриманні демократичного процесу в Грузії. Сторони обговорили шляхи взаємодії України і ЄС з метою сприяння подальшому утвердженню демократичних норм і стандартів у цій країні. 

Під час розмови також порушувалися питання щодо врегулювання існуючих на території Грузії "заморожених” конфліктів. За словами Семнебі, активна співпраця Євросоюзу та України з даного питання є доказом значного потенціалу для взаємодії у галузі забезпечення європейської безпеки і стабільності. 

У даному контексті представник Євросоюзу підтвердив свою участь у Київському безпековому форумі, в рамках якого буде проведена міжнародна конференція "Врегулювання заморожених конфліктів у контексті безпеки та стабільності Чорноморського регіону”, яка пройде 14-15 листопада у Києві.

Єлісєєв, крім того, зустрівся з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі. Глава грузинської держави запевнив представника України в готовності забезпечити демократичне волевиявлення грузинського народу.

У ході зустрічі Саакашвілі детально розповів українському дипломату про останні внутрішньополітичні події в його країні, зокрема, він поінформував про плани імплементації рішення щодо проведення 5 січня 2008 року дострокових 
президентських виборів та плебісциту для визначення дати проведення у Грузії парламентських виборів. 

При цьому ним було наголошено, що зазначений крок вже знайшов підтримку з боку опозиційних сил країни.
 
Президент Грузії запевнив у готовності забезпечити демократичне і вільне волевиявлення грузинського народу та підтвердив запрошення всім членам міжнародного співтовариства, у тому числі, Україні, взяти участь у спостереженні за майбутніми виборами. 

Саакашвілі відзначив активну, ініціативну і конструктивну позицію, яку зайняла Україна під час листопадових подій у Грузії. При цьому президент підтвердив, що, незалежно від розвитку ситуації в його країні, українсько-грузинське стратегічне партнерство продовжуватиме розвиватися і наповнюватися новим змістом. 

Представник України привітав виявлену грузинським керівництвом політичну мудрість та мистецтво знаходити компроміс. Єлісєєв висловив впевненість у тому, що грузинська влада не стане жертвою тимчасових внутрішніх розладів і підтвердить свою репутацію молодої та успішної демократії. 

У даному контексті спеціальний представник міністра закордонних справ України відзначив вагомість демократичних завоювань останніх років у Грузії.
 
Сторони також обговорили ситуацію стосовно врегулювання існуючих на території Грузії "заморожених” конфліктів.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: