Україна чекає, що у Кремля здоровий глузд візьме гору

У Києві сумніваються, що Росія зможе застосувати військові формування на території України.

Київ попросив Москву роз'яснити положення поправок щодо застосування російських військових формувань на території інших держав.

"Ми чекаємо відповіді від російської сторони", - заявив на прес-конференції в Києві заступник глави Секретаріату президента (СП) Петро Шатковський.

Коментуючи таку ініціативу президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, Шатковський підкреслив, що Київ сподівається на те, що "здоровий глузд візьме гору" і всі конфліктні питання між двома країнами будуть урегульовані.

На запитання, чи може Росія застосувати військові формування на території України, Шатковський відповів: "Думаю, що ні".

"Бачте, існує позиція офіційного Кремля й існує позиція окремих осіб, неурядових організацій, у тому числі антиукраїнського спрямування", - зазначив заступник глави СП.

Нагадаємо, російська Держдума РФ одностайно у першому читанні ухвалила поправки до закону "Про оборону", які дозволяють російській армії проводити військові операції за кордоном без оголошення війни.

Запропоновані президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим поправки припускають, що російська армія може оперативно діяти за межами території Росії для вирішення наступних завдань: відбиття нападу на Збройні сили РФ; відбиття або запобігання агресії проти іншої держави; захисту громадян РФ за кордоном; боротьби з піратством і з метою забезпечення безпеки судноплавства.

У свою чергу українська сторона висловила стурбованість цим законопроектом. У вітчизняному МЗС зазначили, використання армії за межами території держави є свідоцтвом агресії, і нагадали, що десятки тисяч громадян України мають окрім українських ще й російські паспорти.

Читайте також:

Українська інтелігенція попросила світ про захист від Кремля

Експерт: Росія не наважиться воювати проти України

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: