Україна дасть відсіч територіальним претензіям Румунії

Україна не збирається погоджуватись з претензіями Румунії на острів Майкан на Дунаї.

Українська сторона не має наміру міняти лінію кордону з Румунією по річці Дунай, заявляють у Міністерстві закордонних справ. Всі спірні питання щодо острова Майкан на Дунаї будуть обговорені з керівництвом румунського МЗС.

Як повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, в ситуації, яка склалася навколо острова Майкан, українська сторона виходить з принципу не порушення норм угоди між Україною і Румунією від 2003 року, якою закріплена непорушність державного кордону.

"Тому українська сторона не має жодних намірів міняти лінію кордону на даній ділянці, всі спірні питання, які виникають у зв'язку з бажанням румунської сторони провести відповідні зміни, будуть обговорені як по лінії прикордонних служб, так і на запланованих на 27 квітня консультаціях між заступником міністра закордонних справ України Костянтином Єлисєєвим і держсекретарем МЗС Румунії Богданом Мазуру, які пройдуть в Києві", - повідомив Волошин.

Він додав, що Україна виходить з того, що жодна ділянка її території не може бути в односторонньому порядку захоплена іншою державою. "Будь-які питання, які виникають чи то через природні зміни, чи то з інших причин на річці Дунай, повинні бути узгоджені на двосторонньому рівні і відповідно до норм міжнародного права", - підсумував дипломат.

Нагадаємо, острів Майкан на Дунаї став предметом інтересів Румунії. Через перенесення фарватеру на річці всі кораблі курсують українською територією, в планах сусідньої держави зробити дорогу для кораблів своєю.

За міжнародним правом, коли кордон між країнами йде по річці, він проходить по фарватеру, якщо сторони не змогли домовитися інакше. Проте фарватер, що проходив між румунським островом Бабін і українським островом Майкан, змінився. На цій підставі румунська сторона заявила про необхідність перенести кордон з Україною, після чого Майкан став би румунським островом.

Читайте також:

Румунія зацікавилися українським островом на Дунаї

Україна та Росія домовились про розмежування сухопутного кордону

Румунія закрила кордон з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: