Україна депортувала 10 хасидів, винних у заворушеннях в Умані

За час перебування хасидів в Умані виникло два конфлікти. Один з потерпілих місцевих жителів після надання медичної допомоги вже перебуває вдома, другий - все ще в лікарні.

З України до Ізраїлю депортовано 10 паломників-хасидів, які у місті Умань (Черкаська область) намагалися порушити громадський порядок під час затримання винних у заподіянні тілесних ушкоджень місцевим жителям.

Цим паломникам заборонений в'їзд до України на 5 років, повідомляє відділ зі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Черкаській області.

Заступник ГУ МВС України в Черкаській області Іван Корсун повідомив, що стосовно ще трьох хасидів проводиться дослідча перевірка.

Корсун також поінформував, що за час перебування хасидів в Умані виникло два конфлікти. Один з потерпілих місцевих жителів після надання медичної допомоги вже перебуває вдома, другий - все ще в лікарні.

Інциденти між жителями Умані та паломниками сталися 10 вересня. Зокрема, біля місцевої дитячої лікарні виник конфлікт між активістами 1-й Єврейської Євангельської церкви, які прибули з Одеси з метою проповіді віри в "істинного бога", і хасидами. Активісти Єврейської Євангельської церкви поширювали листівки та футболки з написами про єднання євреїв в єдиній вірі і, за їхніми словами, не мали намірів створювати конфліктну ситуацію. Паломники-хасиди були проти подібної агітації, виник конфлікт. Учасникам акції довелося повернутися до Одеси.

Друга історія пов'язана з реакцією на зауваження мешканки Умані, яка здавала хасидам свою квартиру на час паломництва, за шум і її бажання викликати міліцію. Сусід жінки вийшов із сусідньої квартири і дістав телефон, щоб викликати правоохоронців.

"Хасиди ... почали бити чоловіка, переслідуючи його і на вулиці. За нього заступився випадковий перехожий, за що отримав кілька ударів", - йдеться в повідомленні ВЗГ.

Двох постраждалих чоловіків було госпіталізовано до Уманської міської лікарні.

Щоосені паломники їдуть до Умані, щоб на могилі свого духовного лідера Нахмана відсвяткувати Рош-А-Шана. У цьому році виповнюється 200 років з дня смерті праведника.

Він народився в місті Меджибуж (зараз - Хмельницька область України) у 1772 році (5532 від створення світу за єврейським календарем). Потім вів кочовий спосіб життя, бував у різних містечках України, в основному, в Медведівці і Златополі, а останні 8 років життя провів в Браславі (зараз - Білорусь). У 1808 році Рабі Нахман захворів туберкульозом, поселився в Умані, де і був похований в 1810 році. З тих пір це місто стало центром поклоніння хасидів, куди вони з'їжджаються зі всього світу кожен єврейський Новий рік.

У цьому році в Умань, за оцінками міліції, приїхали близько 24 тисяч паломників з 23 країн.

Читайте також:

Хасиди влаштували безлади в Умані

Хасиди відсвяткували новорічну ніч в Умані

Хасиди в Умані відсвяткували Новий 5771 рік

Умань заполонили більше 20 тисяч хасидів

В Умані націоналісти провели марш проти "хасидського свавілля"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: