Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина відмовилася від претензій до закону про освіту

Обидві країни погодилися на компроміси.

Україна та Угорщина дійшли згоди у мовних питаннях, пов`язаних з законом про освіту, повідомила сьогодні, 19 жовтня, міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом Гриневич зазначила, що надалі модель, за якою навчатимуться діти в угорських школах, буде створюватися спільно з угорською громадою. А всі необхідні корективи будуть вноситися в нову редакцію закону, навчальні плани для відповідних шкіл, нові підручники і методичні матеріали з підготовки вчителів.

Водночас Україна продовжує наполягати на необхідності розширення вивчення державної мови, отже буде поступово збільшуватися кількість годин викладання української мови у школах та годин викладання інших предметів українською. Однак протягом перехідного періоду в угорських школах поки що не буде змінюватися чинна модель.

У свою чергу Золтан Балог зазначив, що Угорщина готова до подальших консультацій щодо введення закону про освіту в дію, зокрема в частині підвищення ефективності вивчення української мови.

Нагадаємо, що европейські депутати піддали жорсткій критиці новий український закон про освіту. Зокрема Угорщині та Румунії була не до вподоби норма, згідно з якою у середній школі дітей навчатимуть українською мовою. 

ВідеоЛілія Гриневич спростувала створені за кордоном міфи нового закону про освіту

Залиште свій коментар

Вибір редакції