Україна допоможе Росії вступити у Світову організацію торгівлі

Україна не долучиться до митного союзу з Росією, натомість обіцяє допомогти Москві у переговорах по членству в СОТ.

Україна, як член Світової організації торгівлі (СОТ), має надати допомогу при вступі до цієї організації іншим країнам – членам Союзу Незалежних Держав (Росія, Білорусь, Казахстан). Про це повідомила перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова.

Членство цих країн у СОТ, переконана перший заступник глави АП, полегшить умови налагодження Україною економічного співробітництва з ними.

Також Акімова наголосила на необхідності переглянути умови членства України у СОТ. "Зараз, на думку багатьох експертів, шлях щодо перегляду окремих умов не закрито. Я не можу дати повну гарантію, що Україна зможе їх переглянути, – це питання переговорів, але я впевнена, що такі спроби обов’язково треба робити", - сказала Акімова, не уточнивши, якого роду коригування умов необхідно проводити.

Також Акімова ще раз заявила, що сьогодні президент Віктор Янукович не має планів щодо приєднанню до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану в будь-якій формі. "Я абсолютно, з чистою совістю і відповідально заявляю, що цієї ідеї він (Янукович) ніколи не висловлював і не мав на увазі. Ми прекрасно розуміємо, що приєднання до Митного союзу зараз України, яка вже є членом СОТ, практично неможливе. Адже середні митні ставки в Україні приблизно 5,5% в Росії – понад 10%, а саме ця база має розглядатися у Митному союзі за наполяганням Росії", - наголосила Акімова.

Як повідомлялося раніше, за президенти Росії, Білорусі і Казахстану ухвалили рішення створити єдиний економічний простір до 1 січня 2012 року.

Крім того, Москва запросила приєднатися до митного союзу й Україну. Дмитро Мєдвєдєв доручив митній службі розробити питання участі України у формуванні союзу, якщо на це погодиться українське керівництво.

Втім, в Адміністрації президента Януковича повідомили, що Україна не вступатиме до митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, оскільки це суперечить зобов'язанням України перед СОТ.

Нагадаємо, Україна 16 травня 2008 року стала повноправним 152-м членом Світової організації торгівлі.

Росія розраховує завершити всі переговори про приєднання до СОТ у 2010 році.

Читайте також:

Україна не вступатиме до митного союзу з Росією

У 2009 році співвідношення експорт-імпорт в Україні покращало в 9,6 раза

Мєдвєдєв доручив приєднати Україну до Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: