Україна дозволила іноземцям не надавати довідку про СНІД при отриманні візи

Україна скасувала обов'язкову довідки на ВІЛ/СНІД, яку повинні були надавати іноземці для отримання української візи.

Україна скасувала зобов'язання для іноземців надавати довідку про відсутність ВІЛ/СНІД при отриманні української візи.

На цьому тижні набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України" Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення ".

"У рамках нового закону важливим кроком назустріч міжнародному співтовариству стало скасування обов'язкової довідки на ВІЛ/СНІД, яку повинні були надавати іноземці для отримання української візи. Ця норма давно вважається дискримінаційною у всьому світі і відсутня майже в усіх цивілізованих країнах світу. Подолання її України, є значним кроком вперед у сфері захисту прав людини і зниження дискримінації до людей, хворих ВІЛ/СНІДом", - зазначили в організації.

Також, новий закон дозволяє лікарям інформувати партнерів ВІЛ-інфікованих осіб про те, що вони піддавалися ризику зараження.

"Ця норма дуже важлива для зменшення інфікування ВІЛ. Вона дозволить лікарям, не розголошуючи інформацію про хворобу пацієнта, попереджати його партнера про можливість зараження. Тобто на ділі лікар буде просити людини здати тест на ВІЛ, оскільки "на його думку" він міг інфікуватися. Але в той же час лікар не буде мати права напряму вказувати, від кого міг заразитися пацієнт", - зазначила Ірина Варшік, один з авторів цього закону.

Нагадаємо, раніше Всесвітня організація охорони здоров'я, програма ООН по боротьбі зі СНІДом і ЮНІСЕФ оприлюднили доповідь, згідно з якою в Україні може бути від 160 тисяч до 190 тисяч людей, які потребують антиретровірусних ліків, а саме препаратів, які дають хворим можливість вести нормальний спосіб життя.

Читайте також:

Медики вперше вилікували хворого на СНІД

ЮНІСЕФ прогнозує народження покоління дітей, повністю вільних від СНІДу

ООН: за 10 років у світі знизилося число хворих на СНІД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: