Україна дозволила Росії перевозити через свою територію ядерні матеріали

Угода між урядами України, Росії та Словаччини укладається строком на 10 років. У подальшому її дія автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди.

Верховна рада 20 квітня ратифікувала угоду між Кабміном України, урядом Російської Федерації і урядом Словацької Республіки про перевезення ядерних матеріалів між РФ та Словаччиною через територію України. Відповідний урядовий законопроект за № 0205 від 11.03.2011 р. підтримали 260 народних депутатів.

Угода укладається строком на 10 років. У подальшому її дія автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна із сторін не повідомить по дипломатичних каналах депозитарію не менш ніж за 12 місяців до завершення чергового періоду дії даної угоди, про свій намір припинити її дію.

Згідно з основними положеннями документу, учасники забезпечують конфіденційність інформації про перевезення спеціальних вантажів і вживають заходів, що виключають її розголошення; перевезення спеціальних вантажів здійснюється залізничним транспортом; порядок оформлення дозвільних документів на транзит транспортів із спеціальними вантажами через територію України регулюється законодавством України.

Також учасники забезпечують безпеку перебування на території своєї держави варти (охорони) держав інших сторін, які здійснюють охорону транспортів зі спеціальними вантажами, їх розміщення, безперешкодне повернення з наявним озброєнням і спорядженням, використання охороною каналів зв'язку.

Відповідальність за втрату спеціальних вантажів несе сторона, під юрисдикцією якої перебуває конвой (охорона), який здійснював охорону транспортів зі спеціальними вантажами на момент їх втрати, а в тих випадках, коли спеціальні вантажі транспортувалися без охорони, то сторона, на території якої сталася втрата.

Читайте також:

Янукович: ядерна енергетика має майбутнє

Україна зібрала півмільярда євро на Чорнобиль

Україна витратила на ліквідацію аварії на ЧАЕС 12 мільярдів доларів

Охороні Чорнобильської атомної станції три місяці не виплачують зарплату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: