Україна дружитиме з Румунією, але кордоном не поступиться

МЗС стверджує, що у  Бухаресті нарешті мають зрозуміти, що кордони, які існують, ніколи не будуть змінені і Україна не йтиме на поступки.

Україна зацікавлена в хороших відносинах з Румунією, але не піде на односторонні поступки Бухаресту.

Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

"Ми вважаємо, що у нас повинні бути добрі стосунки з усіма нашими сусідами. Румунія - наш північний сусід, це країна Євросоюзу і наш партнер", - сказав він.

Разом з тим, чиновник зазначив, що жодним чином ніхто в українській владі не збирається йти на якісь односторонні поступки.

"Ми дуже хочемо, щоб нарешті в Бухаресті зрозуміли, що кордони, які існують, ніколи не будуть змінені. Це кордони, які ми вважаємо об'єктивними і природними", - підкреслив Волошин.

Представник МЗС запевнив, що українська сторона готова всіляко задовольняти культурно-гуманітарні права румунських меншин в Україні.

Як відомо, в останні роки періодично піднімається тема проходження лінії кордону між Україною та Румунією. Спочатку Бухарест ініціював розгляд справи про розподіл лінії кордону з Україною в районі чорноморського шельфу в Міжнародному суді ООН в Гаазі.

В результаті судової тяжби в кінці 2009 року суд не поставив під сумнів приналежність острова Зміїний Україні, однак і не визнав право української сторони на територіальні води в тому обсязі, яким володіють острівні держави.

Читайте також:

Україна стурбована рішенням Румунії розширити дельту Дунаю

Дії Румунії зменшують територію України

Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: