Україна головує в ОЧЕС

Туреччина передає Україні головування в Організації Чорноморської економічної співпраці.

Арсеній Яценюк
УНІАН
Арсеній Яценюк окреслив пріоритети українського головування в ОЧЕС.
Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк, перебуваючи в місті Анкара (Турецька Республіка), взяв участь у 17-му засіданні Ради міністрів закордонних справ Організації Чорноморської економічної співпраці, метою якого було підбиття підсумків піврічного головування Туреччини в ОЧЕС та передача Україні головування в цій Організації на наступний піврічний період.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України. 

Виступаючи на засіданні, Арсеній Яценюк представив пріоритети українського головування в Організації, серед яких важливе місце матиме розвиток багатостороннього економічного співробітництва в Чорноморському регіоні, підсилення практичної орієнтації Організації та зміцнення її інституційних інструментів, реалізація програм регіонального значення, а також розробка нових проектів, зокрема, у галузі енергетики.

Особливу увагу Україна приділятиме посиленню фінансової спрямованості Організації шляхом використання ресурсів Чорноморського банку торгівлі і розвитку, відкриття філіалів банку в країнах-членах ОЧЕС, створення лізингових компаній, налагодження співпраці між банківськими інституціями в Чорноморському регіоні та залучення приватного капіталу для реалізації регіональних проектів та програм.

Міністр наголосив також на важливості розвитку співробітництва ОЧЕС з іншими міжнародними організаціями, здійснення конкретних кроків на шляху до поглиблення співробітництва з ЄС та розгортання повноцінної взаємодії у сфері гуманітарно-культурного співробітництва.

Голова українського зовнішньополітичного відомства у своєму виступі звернув увагу на наявні тривалі конфлікти в регіоні, що перешкоджають повномасштабному співробітництву та потребують якнайшвидшого мирного врегулювання на основі норм та принципів міжнародного права. При цьому, Арсеній Яценюк запросив країни-члени ОЧЕС взяти участь у міжнародній конференції, присвяченій урегулюванню конфліктів в контексті зміцнення безпеки та стабільності Чорноморського регіону, яка проходитиме у Києві в листопаді цього року та започаткує роботу Київського безпекового форуму.

За підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ було ухвалено Анкарську декларацію, в якій визначено основні досягнення Організації під час головування Туреччини та визначені пріоритетні напрямки діяльності ОЧЕС на найближчу перспективу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: