Україна готова до снігових заметів

Альтернативи технічній солі, яка руйнує машини, псує взуття і знищує дерева, в Україні не бачать.

Снігові замети (Фото: foto.mail.ru)
Найдешевший засіб боротьби зі снігом є водночас і найнебезпечнішим. (Фото: foto.mail.ru)
Україна до снігових заметів готова. Техніки не вистачає, але сіль “Автодор” закупив у повному обсязі. Альтернативи засобу, який руйнує машини, псує взуття і знищує дерева, в Україні не бачать. Україна - чи не єдина з європейських країн, де екологічно шкідлива технічна сіль залишається протиожеледним матеріалом номер один. 

Натрій-хлор насправді – найдешевший з високоефективних засобів боротьби зі снігом. Але у світі від його використання поступово відмовляються. Так, у Великій Британії їздну частину підігрівають, у Фінляндії посипають камінцями, в Австрії використовують пісок.

Розробкою безпечних для довкілля реагентів в нас займаються і дослідницькі інститути, і приватні структури. Як правило, це ті самі солі, але підібрані так, щоб руйнуючи кригу, одночасно не шкодити метал та гуму автівок, рослини та, врешті-решт, взуття.

Саме ціна є визначальною. Іноземні реагенти коштують в 15-30 разів дорожче за технічну сіль, українські – у 2-3. Вже в січні буде проведено тендер на вибір реагенту на наступний зимовий сезон. Але головною умовою до учасників залишається саме низька ціна, а не екологічність та збереження покриття доріг. Тож наступної зими нових засобів очікувати не варто.

ВідеоЯк в Україні борються зі снігом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: