Україна допустить Росію до приватизації своїх стратегічних підприємств

Київ має намір почати процес передачі до приватних рук таких великих компаній, як "Укртелеком", "Теплогенерація" і "Луганськтепловоз".

Кабінет міністрів не виключає, що російський капітал буде допущений до приватизації українських стратегічних підприємств, зкрема "Укртелекому", "Теплогенерації" і "Луганськтепловозу", заявив віце-прем'єр українського уряду з питань економіки Сергій Тігіпко.

Попередні домовленості про участь російських компаній в українській приватизації були досягнуті минулого тижня під час переговорів голови організація російського бізнесу "Ділова Росія" Бориса Тітова з Тігіпком.

За словами Тігіпка, Київ незабаром має намір почати процес передачі до приватних рук декількох великих компаній. Зокрема, приватизовано буде "Укртелеком", "Теплогенерація" і "Луганськтепловоз". Всі три компанії в різний час вже намагалися приватизовувати, проте процес забуксував.

"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія включена в перелік до приватизації з 2007 р. Проте приватизація до цих пір не відбулася. У березні 2010 р. з'явилася офіційна інформація, що цього року на торги буде виставлено 67% акцій "Укртелекому".

У не менш складній ситуації знаходиться інший потенційний об'єкт приватизації - "Луганськтепловоз". Спроба приватизовувати холдинг в 2006 р. завершилася скандалом. Декілька компаній подали позови і оскаржили рішення ФДМУ щодо умов конкурсу, звинувативши керівництво ФДМУ в перевищенні компетенції при встановленні кваліфікаційних вимог до учасників конкурсу. Проведений конкурс став четвертою спробою з 1998 р. продати контрольний пакет акцій підприємства.

На зустрічі з Тітовим Тігіпко натякнув, що російський бізнес може взяти участь в їх роздержавленні. Що стосується участі російських підприємців середньої руки з "Ділової Росії" в приватизації українських активів, то тут визначеність з'явиться після зустрічі Тігіпко з генрадою "Ділової Росії".

Як повідомив Тітов, графік віце-прем'єра поки не складений, але зустріч пройде буквально найближчими місяцями. Тігіпко приїде до Москви і виступить на одному з найближчих засідань президії "Ділової Росії".

"Ми говоримо про скромніший бізнес, ніж виставлені на приватизацію холдинги, проте мова про значно більшу кількість компаній. Більше всього нас цікавлять активи харчової промисловості, сільського господарства, машинобудування, легкої промисловості", - пояснив Тітов, додавши, що компанії - члени "Ділової Росії" вже подали в уряд України заявки на участь в приватизації декількох дрібних держкомпаній. Їх назв Тітов поки не розкриває, відзначаючи, що зараз Київ думає, чи готова держава впустити російський капітал в ці компанії.

Нагадаємо, раніше Тігіпко заявив, що Фонд держмайна може виручити в 2010 році від 15 до 20 мільярдів гривень від приватизації об'єктів держвласності.

Читайте також: 

Фонд держмайна просить дозволити приватизацію стратегічних підприємств

Фонд держмайна хоче продати увесь "Укртелеком"

Уряд запланував розпродаж державного майна на 20 мільярдів 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: