Україна готова мирити Росію та Грузію

Хоча Грузія не надсилала Україні офіційного запрошення бути посередником на переговорах з Росією, Київ радо погодиться на таку пропозицію.

Київ готовий бути посередником у російсько-грузинському діалозі, заявив в.о. глави МЗС України Володимир Хандогій на зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим у Харкові.

"Ми готові докласти будь-яких зусиль, щоб поновити відносини між Росією та Грузією", - заявив Хандогій.

Разом із тим він зауважив, що українське зовнішньополітичне відомство не отримувало від грузинських колег жодних заяв відповідного змісту.

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе заявив, що Тбілісі не проти посередництва України на переговорах з Москвою, якщо тільки остання "буде готова до конструктивного діалогу".

"Якщо наші зусилля будуть потрібні, і буде такий інтерес у Росії та Грузії, ми будемо готові розглянути таке звернення, поки що ми не маємо офіційного звернення з боку Грузії", - сказав Хандогій, коментуючи цю інформацію.

Зі свого боку, Лавров "скептично" поставився до подібних заяв грузинського МЗС. "Я скептично ставлюся до намагань через пресу надіслати такого роду сигнали, це свідчить про те, що розрахунок робиться на публічне сприйняття", - сказав він.

"З Росією Грузія розірвала відносини з власної ініціативи", - резюмував Лавров.

Як відомо, конфлікт між Тбілісі та Москвою виник через території невизнаних республік Абхазії та Південної Осетії, що минулого року спровокувало так звану "серпневу війну". Після тижня військового протистояння грузинський парламент проголосував за розірвання відносин з Росією.

Натомість Москва визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії, встановила з ними дипломатичні контакти та уклала угоду, за якою ввела на їх території свої війська.

Читайте також:

Грузія обрала Україну посередником на переговорах з Росією

Новий російський посол готовий приїхати в Україну

Грузія вимагає, щоб Україна не припиняла її озброювати

Москва порадила Україні не грати з нею в небезпечні ігри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: