Україна готова поділитися з Росією Керченською протокою

Задля якнайшвидшої демаркації кордону Україна готова надати РФ гарантії безперешкодного походження її кораблів через Керченську протоку.

Україна готова надати РФ державні гарантії безперешкодного пересування російських кораблів Керченською протокою задля прискорення процесу демаркації кордону двох держав. Про це заявив міністр закордонних справ України Петро Порошенко.

"Щойно завершилося засідання україно-російської комісії, де вперше за останній рік був зафіксований прогрес. Ми повернулися до переговорного процесу. Були запропоновані нові підходи, які базуються на домовленостях, досягнутих 23 жовтня на зустрічі міністрів Порошенко і Лаврова", - розповів міністр.

"Ми впевнені, що на сьогоднішній день позиція української сторони була сприйнята російською стороною. Ми повинні переходити до процесу демаркації Керченської протоки, прийнявши російські пропозиції щодо забезпечення безперешкодного проходу російських кораблів, надання їм права безстрокового користування Керченською протокою. Тобто, ми готові надати державні гарантії безперешкодного користування Керченською протокою російським судам і розпочати процес демаркації Керченської протоки", - також зазначив глава українського МЗС.

Порошенко також вважає, що Україна та Росія близькі до домовленостей про розмежування території в Чорному і Азовському морях. При цьому він нагадав, що питання демаркації по суходолу вже врегульоване, відповідні угоди підписані та парафовані, а їх вступу в силу перешкоджає тільки позиція російської сторони, яка нерозривно пов'язує демаркацію по суходолу й на морі.

"Наша позиція полягає в тому, що, оскільки недемаркований кордон є джерелом контрабанди, джерелом небезпеки для двох держав, ви знаєте, що останнім часом і люди стали гинути на неразмежованому кордоні. Ці аргументи, мені здається, російська сторона сприймає, і сприймає необхідність прискорення процесу демаркації ", - додав Порошенко.

Нагадаємо, протягом року українська сторона неодноразово заявляла про необхідність негайної демаркації кордону з РФ. особливо ці заклики посилилися після того, як російські прикордонники в листопаді застрелили українця.

Читайте також:

Російські прикордонники застрелили українця

Україна закликала Росію розібратися з кордонами

Депутат Думи: Росія захистить Україну краще за будь-яке НАТО

ВідеоУкраїна готова поділитися з Росією Керченською протокою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: