Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна готова збільшити транзит. "Нафтогаз" відреагував на тимчасове закриття "Північного потоку"

На ремонт закрився також газопровід "Ямал-Європа".

В НАК "Нафтогаз" запевнили, що українська газотранспортна система готова до збільшення заявки на транзит через ремонт РФ двох газопроводів.

Про це повідомили на сторінці компанії у Facebook.

В "Нафтогазі" наголосили, що, окрім зупинки "Північного потоку", нібито на ремонт закрили трубопровід "Ямал-Європа".

"Цікаво, що тиждень тому РФ зупинила транзит газу трубопроводом "Ямал-Європа". Ніби теж на ремонт. А минулого року "Північний потік" зупиняли декілька разів і кожного разу ремонт тривав довше, ніж попередній. Певно, у газпромівських газопроводах завелась рідкісна форма агресивної іржі", – йдется в дописі.

Росія зупинила роботу газопроводу "Північний потік". Обидві нитки морського газопроводу не будуть працювати 2 тижні....

Опубліковано Нафтогаз України - Naftogaz Вівторок, 16 липня 2019 р.

Там також заявили, що пропускна здатність нашої ГТС в напрямку Європи - більше, ніжу  "Північного потоку" та "Ямал-Європи" разом, та зупиняти транзит цією системою під час профілактики не потрібно.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії до ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газу Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

ВідеоМарош Шефчович обговорить у Москві транзит російського газу через Україну після 2019 року

З тамтешніми урядовцями говоритиме про транзит російського газу через Україну після 2019 року. Москва неодноразово погрожувала відмовитися від послуг України після побудови "Північного потоку-2", й не хотіла подовжувати договір, який завершується вже наприкінці цього року.  

Марош Шефчович обговорить у Москві транзит російського газу через Україну після 2019 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції