Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна готує новий позов до Європейського суду проти Росії

Це вже шостий позов проти РФ через анексію Криму та агресію на Донбасі.

Україна готує шостий позов до Європейського суду з прав людини проти Росії. Він стосується українських політв’язнів.

Про це заявив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина, а також уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, передає прес-служба відомства.

Як зазначається, Україна подала вже 5 позовів проти Росії у зв'язку з анексією Криму та конфліктом на Донбасі. Дві справи стосуються порушення прав людини в Криму, ще дві - порушення прав людини на Донбасі, а також одна справа через вивезення дітей з окупованих територій до Росії.

Окрім цього, Ліщина повідомив, що в ЄСПЛ перебуває близько 100 індивідуальних позовів щодо подій на Донбасі. Дві з них - "Хлєбік проти України" та "Цезар та інші проти України" - вже мають позитивне для України рішення.

Так, суд визнав, що Україна не контролює цю територію, що створює перешкоди для національних органів держави. "Це важливо, тому що означає, що ми не несемо відповідальності за всі події на Донбасі", - пояснив Ліщина.

Нагадаємо, 2017 року майже кожне десяте рішення Європейського суду стосувалося України. Як відзначається, кількість скарг з України зменшилася.

ВідеоЄвропейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити компенсацію українському політв`язню

Дві тисячі євро за нелюдські умови конвоювання. Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити компенсацію колишньому політв`язню Геннадію Афанасьєву. Судді задовольнили дві скарги українського активіста. Адвокат Афанасьєва розчарований, адже сума компенсації за знущання - мізерна. Афанасьєв розповідав, що в російському ув`язненні постраждав від тортур та побиття.

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити компенсацію українському політв`язню

Залиште свій коментар

Вибір редакції