Україна готує візовий режим для європейців

Керівник Секретаріату президента хоче захистити українців від візового режиму ЄС.

Україна може відновити візовий режим для громадян держав-членів Євросоюзу та низки провідних європейських країн.

Про це заявив глава Секретаріату президента Віктор Балога.

Таким чином він висловив невдоволення відмовою Чехії полегшити візовий режим з Україною, про що було заявлено під час візиту президента Віктора Ющенка до Праги. На думку Балоги, така ситуація свідчить про те, що угода України і ЄС про спрощений порядок оформлення віз є формальним документом,а Європа не хоче відкривати свої кордони для українців.

Керівник СП нагадав, що ще в 2005 році з ініціативи Ющенка в односторонньому порядку був установлений безвізовий режим в'їзду в Україну громадян членів ЄС і низки провідних країн Європи. Відтоді лише з держав Євросоюзу потік іноземців, які приїжджають до України, зріс удвічі.

Водночас Балога зазначив, що введення Києвом ліберальних правил перетину кордону не викликало адекватного зустрічного руху з боку Європи. "Після розширення Шенгенської зони значно ускладнилися умови для поїздок українців у країни ЄС. Насамперед, це стосується тих сусідніх держав ЄС, із якими в України традиційно склався дуже м'який візовий режим. Внаслідок різних обмежень і проблем удвічі скоротилося число наших співвітчизників, які виїжджають в країни Євросоюзу", - відзначив чиновник.

Балога також помітив, що угода про спрощену видачу віз не забезпечує вільного пересування українців Європою та не полегшує процесу отримання шенгенських віз.

"Ледь не кожен українець, який у справах чи з туристичною метою хоче поїхати в Європу, може розказати історію своїх візових поневірянь. Таке ставлення принизливе і явно суперечить духові домовленостей, які були досягнуті між Києвом і Брюсселем. Українська сторона не раз звертала увагу європейських партнерів на свою стурбованість тим, що українці і далі наштовхуються на значні труднощі в одержанні віз до країн Європи. Однак якихось помітних зрушень не відбулося, що засвідчила і позиція Чехії", - відзначив Балога.

З огляду на це, він вважає, що Україні варто подумати, яку користь їй приносить спрощений візовий режим із Європою. 

"Зараз на виконання президентського указу відповідні державні органи розробляють свої пропозиції. Одна з них - повернення до видачі віз громадянам країн ЄС, які одержуватимуть їх у пунктах пропуску через державний кордон. При цьому треба чітко розуміти: йдеться не про ревізію курсу України на інтеграцію в Європу, а про захист своїх інтересів. Таким діями Київ розраховує спонукати уряди європейських держав до реальних, а не декларативних кроків нам назустріч", - додав Балога.

Нагадаємо, нещодавно Європарламент затвердив нові біометричні параметри, які будуть використовуватися у візах країн ЄС.

Відтепер, зокрема, для отримання європейської візи претенденту доведеться надавати своє цифрове фото і відбитки пальців.

Читайте також:

Для отримання візи в ЄС вимагатимуть відбитки пальців

Ізраїль готовий скасувати візи для українців

Чехія не збирається спрощувати візовий режим з Україною

В Україні подорожчали закордонні паспорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: