Українські військові готуються до участі в операціях НАТО

Україна готує взвод радіаційного, хімічного, біологічного захисту (РХБЗ) і військово-транспортної авіації.

Українські військові проходять навчання для участі в Силах швидкого реагування НАТО.

Україна готує взвод радіаційного, хімічного, біологічного захисту (РХБЗ) і військово-транспортної авіації до участі у Силах швидкого реагування НАТО.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

"Зараз ці сили проходять підготовку і відповідну оцінку експертами НАТО", - сказав співрозмовник.

У Міноборони зазначили, що якщо сили РХБЗ та можливості військово-транспортної авіації України будуть схвалені експертами НАТО, то, таким чином, Україна приєднається до Сил швидкого реагування альянсу.

"Навіть якщо їх включать в підрозділи сил швидкого реагування НАТО, то українські військові будуть знаходитися на території України, а при виникненні необхідності, можуть увійти до складу сил швидкого реагування НАТО та відбути в точку призначення", - повідомив співрозмовник.

При цьому він підкреслив, що згідно з українським законодавством, для участі українських військовослужбовців в різних операціях за кордоном, необхідний дозвіл парламенту.

У зв'язку з цим, якщо українська частина сил швидкого реагування НАТО буде потрібна в якійсь точці поза Україною, то на це має дати згоду Верховна рада України.

У Міноборони також додали, що 26 січня в Брюсселі під час зустрічі начальників генеральних штабів країн-членів НАТО і України буде розглядатися це питання.

Нагадаємо, 20 січня представник Військового комітету Північноатлантичного альянсу Массімо Паніцці повідомив, що Києву запропоновано увійти до складу Сил реагування НАТО в 2015-2016 роках.

Читайте також:

НАТО не потрібні військові бази в Україні

США поаплодували Україні за свободу та демократію

Порошенко: Україна може бути в НАТО через два роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: