Україна, Грузія та Молдова просять Єврокомісію допомогти в отриманні COVID-вакцин

Україна, Грузія та Молдова просять Єврокомісію допомогти в отриманні COVID-вакцин

УНІАН

Країни Асоційованого тріо пропонують взяти за приклад принцип, який нещодавно застосували до Західних Балкан.

Уряди України, Молдови та Грузії звернулися до президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн з проханням розробити механізм передачі вакцин для "Східного партнерства".

Про це інформує Урядовий портал.

Звернення підписали в межах нещодавно започаткованого тристороннього формату співпраці з європейської інтеграції між Україною, Грузією та Молдовою під назвою Асоційоване тріо.

Очільник Кабміну України Денис Шмигаль, його грузинський колега Іраклі Гарібашвілі та в.о. прем’єр-міністра Молдови Ауреліу Чокой пропонують розробити механізм передачі вакцини ЄС за тим самим принципом, який нещодавно було застосовано до країн Західних Балкан.

Очільники урядів вважають, що такий підхід у поєднанні з іншими зусиллями країн-партнерів допоміг би уникнути нестачі вакцини та забезпечити її необхідну кількість у короткі терміни.

"Східне партнерство" – проєкт Європейського Союзу для розвитку інтеграційних зв’язків з шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Нагадаємо, що 17 травня міністри закордонних справ України, Грузії та Молдови Дмитро Кулеба, Давід Залкаліані та Ауреліу Чокой підписали меморандум про створення Асоційованого тріо для координації євроінтеграційних процесів трьох країн.

Новини тижня: "Асоційоване тріо", "Бухарестська дев'ятка"– як Європа об'єднується проти Кремля

Новини тижня: "Асоційоване тріо", "Бухарестська дев'ятка"– як Європа об'єднується проти Кремля

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.