Україна хоче обійти Росію в газовому питанні за допомогою Ашгабаду

Україна готова купувати у туркменів мільярди кубометрів блакитного палива, аби тільки воно йшло в обхід Росії.

Офіційний Київ готовий купувати у туркменів 15 мільярдів кубометрів газу щороку, заявив посол України в Туркменії Віктор Майко. Україна прагне знову перейти на прямі поставки туркменського газу, в обхід Росії.

"Туркменістан, як головний експортер газу, й Україна, як основний імпортер, - могли б ініціювати переговори про прямі постачання, як це було колись. Це було б справедливо і логічно", - зазначив Майко.

У Секретаріаті президента також підтримують цю думку. "Якщо є така нагода - досягнути спільної згоди із третіми постачальниками, в даному випадку Туркменістаном, на взаємо вигідних умовах - така б співпраця була б вельми перспективною і корисною для української держави", - переконаний представник президента з енергетичних питань Богдан Соколовський.

Зокрема, передбачають експерти, Україна цілком могла б скористатися загостренням російсько-туркменських відносин. Президент Ющенко, начебто, і збирається це зробити під час вересневого візиту до Ашгабата.

Але на плани Банкової у "Нафтогазі" дивляться скептично. І справа не тільки у взаєминах Москви та Ашгабата. Україна має власний контракт із "Газпромом", аж до 2020-го року.

"Середньоазійський газ може потрапити тільки територією Росії до України. Знов таки ми виходимо на те, що третьою стороною переговорів буде виступати Російська Федерація", - пояснив представник "Нафтогазу" Валентин Землянський.

Утім, проблему залежності від одного постачальника Україні все одно треба вирішувати, зазначають фахівці. Що допоможе зрушити її з мертвої точки, дізнайтеся з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

У Ющенка зраділи невигідному для України газопроводу Nabucco

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

"Газпром" оприлюднив план експансії до Європи

В України вистачить грошей купувати російський газ до кінця року

ВідеоУкраїні потрібен газ з Ашгабаду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: