Україна хоче, щоб її РЛС працювали і на Європу, і на Росію

Віктор Ющенко повідомив, що Україна не отримувала пропозицій від США щодо ПРО, але хоче "знайти своє місце у планетарній системі безпеки".

Україна поки що не отримувала жодних пропозицій від США розмістити на своїй території елементи системи ПРО, заявив президент Віктор Ющенко.

"Я не хотів би, щоб тут виникало багато ажіотажу навколо цієї теми, можу почати з самого простого: жодних пропозицій українська сторона не отримувала", - наголосив Ющенко.

При цьому він нагадав, що на сьогодні Україна володіє двома пунктами системи попередження ракетного наступу і системи контролю космічного простору (РЛС) у Севастополі та Мукачевому відповідно (до 2008 року вони працювали на Росію, поки Москва не анулювала угоду).

За словами Ющенка, зараз ці два вузли утримуються за рахунок Національного космічного агентства.

"Яка доля їх використання – це питання дещо складніше, ми в рамках дискусії про модернізацію систем ПРО говорили, що Україна бажала би знайти своє місце в планетарній та європейській системах безпеки", - зауважив президент.

При цьому він додав, що Україна хотіла б, аби системи працювали і на Росію, і на Європу, і на інші зацікавлені країни.

"Іншими словами, ми хочемо врятувати ті високі потенційні технологічні можливості, якими ми володіємо, для того щоб вони мали належне використання", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, 9 жовтня американське видання Defence News повідомило, що США розглядають Україну як можливий майданчик для розміщення РЛС в рамках нової архітектури ПРО.

Новопризначений міністр закордонних справ Петро Порошенко вже назвав цю ідею неконституційною, а Росія - "несподіваною та екстравагантною".

Читайте також:

Росія вважає "екстравагантною" ідею розміщення ПРО в Україні

Уряд відхрестився від пропозиції США розмістити ПРО в Україні

США планують розмістити ПРО в Україні

Росія готова створити спільну з НАТО систему ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: