Україна хоче у грудні запустити власний супутник у співпраці з компанією Ілона Маска SpaceX — Уруський

Дата публікації
Перегляди
3163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна хоче у грудні запустити власний супутник у співпраці з компанією Ілона Маска SpaceX — Уруський

Фото: Associated Press

І найближчим часом буде зрозуміло, чи це можливо здійснити.

Україна веде технічні перемовини з американською компанією SpaceX Ілона Маска для запуску власного супутника "Січ 2-30 (2-1)" у грудні 2021 року.

Про це розповів віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський в ефірі "Першого ділового", передає "Інтерфакс-Україна". 

"У нас реально є вікно запустити апарат в грудні за допомогою іноземного оператора — в цьому випадку SpaceX, з яким ми зараз співпрацюємо з точки зору сумісності апарату з ракетою-носієм", — сказав Уруський і додав, що перемовини зі SpaceX ідуть інтенсивно, тож найближчим часом буде зрозуміло, чи можливо поєднати український супутник з ракетоносієм SpaceX.

Він також зазначив, що на сьогодні супутник практично готовий. "Він вимагає кінцевого аналізу й експлуатаційних перевірок технічної готовності до запуску", — пояснив віцепрем'єр, додавши, що особисто побував у Дніпрі на "Південмаші", де перевірив реальний стан космічного апарату.

Віцепрем'єр нагадав, що останнього разу дистанційний супутник зондування Землі Україна запускала 10 років тому, тому запуск нового супутника буде визначною подією.

Нагадаємо, Зеленський запросив очільника SpaceX і Tesla Ілона Маска відвідати Музей космонавтики імені Сергія Корольова у Житомирі. Президент написав це, ретвітнувши допис Ілона Маска за 11 липня 2020 року про спілкування з сім'єю Корольова. Американський підприємець поки що не відповів на запрошення.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація