Україна і Молдова поділили спірний кордон

Україні було передано у власність ділянку землі в районі населеного пункту Паланка (Молдова). За Молдовою зберігається право на безкоштовне використання ділянки цієї дороги.

Молдова і Україна домовилися про рішення спірного територіального питання та узгодили зміну кордону між країнами. Це відбулося на консультаціях, що завершилися в молдавській столиці, з визначення меж земельної ділянки в районі Паланки, яку було передано раніше у власність України, але розташована вона на території Молдови.

Консультації пройшли в Кишиневі на рівні директорів департаментів міжнародного права зовнішньополітичних відомств двох держав із залученням інших експертів.

Сторони констатували, що згідно з додатковим протоколом до Договору між Молдовою і Україною про державний кордон, підписаному в Києві 18 серпня 1999, про передачу у власність України частини автомобільної дороги Одеса-Рені в районі населеного пункту Паланка (Молдова), а також земельної ділянки, за якій вона проходить, і режиму їх експлуатації, де-юре ділянку землі було передано у власність України одночасно з набуванням чинності документа.

Сторони погодили проект акта про встановлення на місцевості меж земельної ділянки, переданого у власність України і розташованої в Молдові, по якій проходить дорога Одеса-Рені в районі села Паланка (Молдова). У найближчому майбутньому компетентні структури встановлять і визначать на місцевості межі переданої ділянки.

Вирішено, що експлуатація та обслуговування автотраси та всіх необхідних для цього споруд на переданій ділянці здійснюються Україною. За Молдовою зберігається право на безкоштовне використання ділянки цієї дороги.

Також на переданій ділянці не проводиться прикордонний, митний та будь-який інший контроль, який здійснюється при переході державного кордону. Жителі села Паланка зберігають право без обмежень використовувати сільськогосподарські землі, розташовані по інший бік автотраси.

Читайте також:

На українському кордоні митники зупинили іноземця з гранатами

Повінь на Буковині частково перекрила кордон з Румунією

Грабіжниця змінила відбитки пальців і перетнула кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: