Україна і Польща дадуть "нове дихання" проекту "Одеса-Броди"

Микола Азаров та Дональд Туск сподіваються в питанні добудови нафтопроводу "Одеса-Броди" здійснити "прорив".

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається на прогрес у співпраці з Польщею в добудові нафтопроводу "Одеса-Броди".

Про це він заявив сьогодні на брифінгу у Варшаві після зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Азаров відзначив, що його польський колега вважає, що в питанні добудови нафтопроводу необхідно здійснити "прорив".

"Ми про це (про добудову нафтопроводу – Ред.) говоримо вже не один рік. За моєї пам'яті вже 6 років, як мінімум. Нам треба, нарешті, приймати рішення. Взаємовигідне рішення. І в цьому плані, я думаю, що прогрес буде", - сказав Азаров.

"Важливо, що зараз і прем'єр Польщі, і я вважаємо, що необхідно вдихнути зусилля, перш за все, з боку керівників урядів у цю справу, і справа піде", - сказав український прем'єр.

Нагадаємо, у четвер Азаров перебуває в Польщі з офіційним візитом.

Довідка. Ідея проекту будівництва Євроазіатського нафтотранспортного коридору Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ виникла в середині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дозволив би постачати каспійську нафту до країн Західної і Центральної Європи.

23 травня 2003 року в Брюсселі уряди України, Польщі і Єврокомісія підписали спільну декларацію про підтримку проекту ЄАНТК. Єврокомісія також виділила 2 млн. євро на проведення ТЕО будівництва трубопроводу Броди – Плоцьк, який дав би можливість протягнути вже побудовану українську трубу з Одеси на Чорному морі до польського Гданську на побережжі Балтійського моря.

Вартість реалізації ЄАНТК на базі нафтопроводу "Одеса–Броди", згідно із затвердженим ТЕО, становить 2-8 млрд. дол. залежно від обсягів транспортування нафти.

Читайте також:

Азаров зустрівся з президентом Польщі

Польща підтверджує стратегічний рівень співпраці з Україною

Азаров їде до Польщі

http://tsn.ua/ukrayina/azarov-yide-do-polschi.html

ВідеоУкраїна і Польща дадуть "нове дихання" проекту "Одеса-Броди"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: