Україна і Росія домовились поділити Азовське море

Київ і Москва активізують діалог щодо поділу спірних територій у Азово-Керченській акваторії.

Глави зовнішньополітичних відомств України і Росії Володимир Хандогій і Сергій Лавров виступають за активізацію врегулювання питань кордонів двох держав.

Свою позицію міністри висловили на брифінгу у Харкові, відповідаючи на запитання журналістів щодо того, які ризики несе затягування процесу делімітації та демаркації міждержавного кордону для України і для Росії.

"Ми накреслили важливі, на наш погляд, кроки, які можуть реально змінити ситуацію у питанні Азовського, Чорноморського і Керченського врегулювання", - сказав т.в.о. міністра закордонних справ України Хандогій.

Такими кроками він назвав, зокрема, "зустріч співголів підкомісій, зустріч самої комісії". "У нас існують певні ідеї, - повідомив Хандогій. - Ми обмінялися думками по суті питань, які досі не дають нам можливості завершити процес делімітації та демаркації і підписати, врешті-решт, договір з усього комплексу проблематики прикордонної".

При цьому він наголосив, що у сторін "існує таке відчуття певного оптимізму, що ми зможемо просунутися у цьому напрямку".

У свою чергу міністр закордонних справ РФ Лавров заявив, що "ми зацікавлені в тому, щоб весь комплекс оформлення російсько-українського кордону був розв’язаний". Він нагадав, що "2003 року були підписані відповідні договори, які передбачають такий комплексний підхід, включаючи врегулювання в Азово-Керченській акваторії".

За словами Лаврова, "головне - слідувати духу і букві тих домовленостей, що врегулювання має спиратися на необхідність забезпечити повну свободу судноплавства для суден обох країн і спільне взаємовигідне користування в економічному, природно-господарському плані в цій акваторії. Ми домовилися активізувати роботу делегацій, які цією проблематикою опікуються, і глави делегацій проведуть спеціальну зустріч, щоб з’ясувати, як просувати ці питання в тому дусі, про який я сказав".

При цьому обидва міністри заявили, що вони задоволені результатами переговорів 6 жовтня.

"Ми домовилися щодо проведення найближчим часом широкомасштабних політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ, про зустріч співголів комісії з питань щодо проблематики Азовського і Чорного морів і Керченської протоки. Ми також уточнили низку питань, пов’язаних з майбутнім засіданням міністрів закордонних справ і глав держав СНД, і обговорили питання, що стосуються графіка наших зустрічей. Тобто, намітили досить активний порядок денний на майбутній період", - сказав Хандогій.

При цьому Лавров відзначив сприятливу атмосферу, в якій проходили переговори, назвавши їх відвертими, змістовними і результативними.

Читайте також:

Ющенко та Мєдвєдєв потраплять за один стіл

Новий російський посол готовий приїхати в Україну

Київ не направляв Москві офіційний запит про зустріч Ющенка і Мєдвєдєва

Черномирдін: Росія не загрожує незалежності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: