Україна і Росія домовилися врегулювати придністровську проблему

Янукович і Мєдвєдєв вважають, що рішення придністровської проблеми може бути тільки політичним, і закликають сторони утримуватися від односторонніх дій, йдеться у спільній заяві.

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали спільну заяву з питань врегулювання придністровської проблеми.

Заяву прийнято за підсумками третього засідання українсько-російської міждержавної комісії 17 травня у Києві.

Росія й Україна вважають, що рішення придністровської проблеми може бути тільки політичним, і закликають сторони утримуватися від односторонніх дій, йдеться у спільній заяві.

"Президенти двох країн, що виступають як посередники й країн-гарантів, виходять з необхідності розв'язання придністровської проблеми виключно мирними політичними засобами шляхом рівноправного діалогу з метою визначення особливого надійно гарантованого статусу Придністров'я на основі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Молдови, конституційного нейтралітету і формування єдиного правового економічного і оборонного простору ", - наголошується в документі.

Москва і Київ продовжать узгоджені зусилля з відновлення взаєморозуміння між Республікою Молдова і Придністров'ям і "закликають їх утримуватися від односторонніх дій, здатних ускладнити ситуацію в регіоні й перспективи врегулювання".

"Росія й Україна наголошують на важливій стабілізуючій ролі нинішньої миротворчої операції в регіоні і виступають за конструктивну взаємодію всіх вхідних у неї компонентів", - йдеться в документі.

Мєдвєдєв і Янукович також зазначають, що в Московській заяві від 18 березня 2009 року сторони висловилися за трансформацію нинішньої операції в мирогарантійну під егідою ОБСЄ в контексті придністровського врегулювання і підтверджують готовність взяти в цьому активну участь.

Москва і Київ "мають намір у контакті з міжнародними партнерами сприяти створенню належних умов для відновлення роботи Постійної наради з політичних питань у рамках переговорного процесу з придністровського врегулювання за участю політичних представників Республіки Молдова і Придністров'я, посередників від РФ, України і ОБСЄ, а також спостерігачів від ЄС і США ".

Президенти Росії та України переконані, що співпраця в рамках переговорного процесу у форматі п'ять плюс два "здатна прискорити досягнення всеосяжного й стійкого політичного врегулювання на Дністрі".

Нагадаємо, Янукович і Мєдвєдєв підписали спільну заяву з питань удосконалення системи європейської безпеки.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв перебуває з офіційним візитом в Україні 17-18 травня.

Читайте також:

Янукович і Мєдвєдєв підписали заяву про безпеку у Європі і Чорноморському регіоні

Україна та Росія не змогли поділити морський кордон

Янукович і Мєдвєдєв домовляться про стратегічну співпрацю на 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: