Україна і Росія назбирали 9 млн. дол. боргів

Україна і РФ домовилися врегулювати взаємні борги на 9,1 млн. дол.

Відповідні переговори проведуть "Украерорух" і Державна корпорація з організації повітряного руху Російської Федерації, повідомили в Мінтрансзв'язку України.

Домовленості знайшли віддзеркалення в протоколі п'ятого засідання українсько-російської підкомісії з питань транспорту, яке провели в Києві міністр транспорту і зв'язку України Йосип Вінський і міністр транспорту Росії Ігор Льовітін. Борг України становить 5,1 млн. дол., Росії - 4 млн. дол. На переговорах мова йшла також про розширення повітряного сполучення між країнами.

Льовітін відзначив, що неврегульованість питання щодо українсько-російського кордону впливає на безпеку перевезень.

"По суті, ми працюємо в умовах, коли у нас немає чітких правил стосовно судноплавства в Керченській протоці", - підкреслив він.

Міністр констатував, що поки не виконане доручення президентів про створення консорціуму для забезпечення безпеки судноплавства в Керченській протоці і Азовсько-Чорноморському басейні. На його думку, це зняло б питання для судноплавних компаній, де краще реєструватися - на українському чи російському березі. Російська сторона вже визначилася зі своєю частиною робочої групи щодо підготовки відповідної міжурядової угоди.

Глава Мінтрансу РФ підкреслив необхідність врегулювання прав власності на ділянку залізниці Россош-Чертково-Міллерово в Луганській області. Він відзначив, що сторони також готують міжурядові угоди з цієї проблеми.

Вінський, зі свого боку, відзначив, що розглядався хід реконструкції автодоріг Київ-Москва і Москва-Сімферополь.

"Через рік, я думаю, найкоротша дорога між Москвою і Києвом буде в нормальному, європейському стані", - відзначив керівник Мінтрансзв'язку.

Російський міністр уточнив, що російська ділянка буде готова в 2012 р.

Сторони домовилися провести в I кварталі наступного року зустріч експертів щодо підготовки міжурядової угоди про судноплавство в Азовському морі і Керченській протоці, а в першому півріччі - за угодою про судноплавство на внутрішніх водних шляхах. Шосте засідання підкомісії пройде 2009 року в Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: