Україна і Росія не можуть розібратися з кордонами в радянських картах

Росія заявляє, що Україна неправильно розуміє деякі лінії в радянських картах, тому і не може прийняти правильний поділ Керченської протоки.

Росія і Україна не можуть розібратися, чим була та лінія, яка на картах колишнього Радянського Союзу була нанесена посередині Керч-Єнікальського каналу. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

"Можна дуже довго сперечатися, чи була та лінія, яка на картах колишнього Радянського Союзу була нанесена посередині Керч-Єнікальського каналу. Дані з наших архівів говорять, що вона наносилася не для того, щоб позначити адміністративний кордон, а виключно для більш комфортного ведення господарської діяльності в цій акваторії. Але українська сторона вважає по-іншому. Це легалістскій підхід. Повторю, юристи можуть досить довго вести цю дискусію. По суті особливих розбіжностей у нас з Україною немає. Наші позиції полягають у тому, що ми хочемо, щоб обидві країни вільно користувалися Керч-Єнікальським каналом, спільно розробляли тут свої інфраструктурні, економічні та інші проекти", - сказав Лавров.

Він підкреслив, що РФ запропонувала три варіанти вирішення цієї проблеми. Кожен з них ґрунтується на тому чи іншому прецеденті.

"Наші українські колеги про це знають, але вважають, що ті прецеденти тут незастосовні. Це все деталі. Головне, що у нас є спільне розуміння необхідності шукати розв'язку, що відповідає кінцевим цілям, які ми однаково визначили: спільно використовувати, не створювати якихось проблем. Упевнений, що ми знайдемо рішення", - зазначив глава російського МЗС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Росії і Україні поки не вдалося домовитися про ділянку кордону Азовському морю і Керченській протоці. А це заважає перейти до визначення кордону по Чорному морю.

Читайте також:

Росія не збирається віддавати Україні Керченську протоку

Москва запропонувала три варіанти делімітації Керченської протоки

Грищенко: Росія та Україна поділять Керченську протоку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: