Україна і Росія не змогли поділити Азовське море та Керченську протоку

Завершення процесу делімітації морського кордону в Азовському морі між Україною й РФ продовжує бути предметом обговорення, проте ніяк не вирішиться.

Україна та Росія так і не поділили Азовське море та Керченську протоку. За словами глави МЗС Костантина Грищенка, сторони досягли зрушень, утім, жодного слова конкретики.

"У нас є дійсно реальні можливості вийти на рішення, яке буде відповідати і міжнародному праву і інтересам наших двох країн. І це результат багаторічних переговорів", - наголосив він.

Поділити море, український міністр закордонних справ сподівався ще вчора. Його російський колега Сергій Лавров переконує, що країни здатні домовитися. Але пояснити, чому не зробили цього тепер Лавров відмовився.

Напередодні в інтерв'ю російському виданню Грищенко повідомляв, що Азовське море використовуватимуть як спільний об'єкт.

За його словами, у світовій практиці це стане першим таким прикладом.

У свою чергу, Сергій Лавров підтвердив, що прогрес у цьому напрямку є.

"Безумовно, потрібно ще вирішити досить важливі, але все-таки технічні питання. У якісному розумінні ми досягли дуже суттєвого прогресу", - підкреслив він.

Відзначимо, раніше повідомлялося, що Україна і Росія поділили Азовське море.

Як відомо, Україна та Росія намагались розділити Керченську протоку з 1996 року. Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони ґрунтувалась на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами.

В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, яким судна проходять до кількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не погоджувалась і пропонувала провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

Читайте також:

Україна відгородиться від Росії у вересні

Україна і Росія домовилися про демаркацію кордону

Київ поступився Москві і дозволив забрати половину Азова

ВідеоПоділ Азовського моря та Керченської протоки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: