Україна і Росія поки не підготували угоду про дешевший газ за флот в Криму

Міністерства фінансів РФ і України поки не підготували угоду про облік знижки на газ як плати за оренду бази ЧФ, але вважають, що це не так вважливо, головне - є взаєморозуміння.

Міністерства фінансів РФ і України в найближчі два місяці підготують угоду на виконання домовленості двох держав, підписаної в квітні, про продовження перебування Чорноморського флоту в Україні.

Про це повідомив віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін за підсумками зустрічі зі своїм українським колегою Федором Ярошенко.

"У новій угоді ми повинні визначити порядок обліку знижки щодо ціни на газ як джерело платежів з оренди бази (Чорноморського флоту - ред.) після 2017 року", - сказав Кудрін.

За словами російського чиновника, поки що конкретні параметри не визначені, тому що вони будуть залежати "від обсягу і факту поставок газу і фактичних цін, які визначать обсяг врахованих засобів знижки".

Також він нагадав, що у квітневій угоді прописані умови визначення такої знижки при ціні газу вище 336 дол. за 1 тис. кубометрів і нижче.

Зі свого боку, Ярошенко зазначив, що "нам важливо, що ми розуміємо один одного, важливо визначити єдину методологію, яка буде втілена в реальне життя, домовилися, що кроки будуть швидкими".

Нагадаємо, російський прем'єр Володимир Путін вважає, що Україні заплатили за перебування в Севастополі Чорноморського флоту величезні гроші.

"Ми багато в чому пішли назустріч нашим партнерам, багато зробили, і це коштувало нам чималих грошей ... Україні заплатили за Севастополь (перебування там Чорноморського флоту) величезні гроші і будемо далі платити", - сказав наприкінці грудня 2010 Путін.

А командувач Чорноморським флотом РФ віце-адмірал Володимир Корольов підрахував, що Чорноморський флот РФ є найбільшим платником різних видів податків і зборів до бюджету і позабюджетні фонди Україні.

Тим не менш, 30 грудня голова Севастопольської міської ради Юрій Дойников розкритикував Росію за несвоєчасну виплату місту компенсаційних коштів за перебування Чорноморського флоту Росії на території Україні.

У квітні Києву вдалося домогтися від Москви знижки в 100 дол. за тисячу кубометрів в обмін на продовження базування в Криму Чорноморського флоту, однак українська влада вважає, що необхідно переглянути саму формулу визначення ціни, вважаючи, що в ній закладено занадто висока базова ціна на паливо.

Читайте також:

Росія побудує для своїх моряків мікрорайон у Севастополі

Путін похвалив Азарова за трату грошей від ЧФ Росії

Путін сподівається, що в України не вистачить нахабства вимагати дешевшого газу

Український суд дозволив ЧФ Росії не платити податки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: