Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна і Росія узгодили правила вилову риби в Азовському морі

Одним із пунктів договору стала доля рибалок, що затримуються силовиками іншої країни.

Україна та Росія підписали протокол спільної комісії з використання біоресурсів Азовського моря в 2019 році. Про це повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства України.

Там повідомили, що спільно з комітетом РФ з питань рибальства протягом минулого року досягли передбачених за міжнародними договорами домовленостей щодо обсягів і правил господарської діяльності в Азовському морі, але протокол спільної комісії до останнього часу не був підписаний. Через це, пояснюють в агентстві, виникли підстави звинувачувати українських рибалок у незаконному вилові риби на Азові та затримувати їх силовикам РФ.

Відео Російські пропагандистські ЗМІ назвали українських рибалок браконьєрами

Українців заблокували у районі Єйської коси і одразу доправили до місцевого порту. Причиною затримки росіяни називають надмірну кількість риби. На борту катера, кажуть, було 240 кілограмів вилову. Для промислової риболовлі, це - узагалі - крапля в морі. А сітки - це не браконьєрське знаряддя, а звичайний спосіб промислового вилову. 

Російські пропагандистські ЗМІ назвали українських рибалок браконьєрами

"У такий спосіб РФ може отримати додатковий важіль для загострення соціальної напруженості у важливому для України регіоні, де рибальство є одним із основних видів діяльності. Також це надасть Російській Федерації підстави стверджувати, що Україна не виконує взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами", - мотивували у ДАРГ потребу підписання протоколу.

Зі слів голови Держрибагентства Ярослава Бєлова, документ у підсумку було підписано. "Після тривалих консультацій з відповідними органами виконавчої влади було вирішено направити протокол на підпис російській стороні дипломатичними каналами для того, щоб українські рибалки змогли й надалі здійснювати вилов водних біоресурсів в Азовському морі у рамках правового поля. Також направлений на підпис протокол надає низку переваг для України. Одна з таких – розподіл квоти вилову бичка в обсязі 9 тис. тонн для України та 6 тис. тонн для РФ. Крім того, протоколом оговорено питання передачі затриманих рибалок тій стороні, до громадянства якої вони належать. Це має сприяти збільшенню рівня безпеки українських рибалок у ході здійснення ними господарської діяльності. Протокол підписано дипломатичними каналами", - розповів посадовець.

Як повідомлялося, торік росіяни неодноразово затримували українських рибалок в Азовському морі нібито через порушення правил вилову та браконьєрство. До прикладу, так сталося в листопаді, коли прикордонники РФ захопили катер із українцями і доправили його до Єйська. За інформацією прес-служби російського ФСБ, затримані рибалки не змогли пояснити, в якій частині Азовського моря вони виловили морські біоресурси. Тому весь улов і  знаряддя промислу, що перебували на борту, були вилучені.

рибний патруль
facebook/Олексій Павленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції