Україна і Росія узгодили правила вилову риби в Азовському морі

Дата публікації
Перегляди
2943
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна і Росія узгодили правила вилову риби в Азовському морі

Азовське море, судно / Фото: УНІАН

Одним із пунктів договору стала доля рибалок, що затримуються силовиками іншої країни.

Україна та Росія підписали протокол спільної комісії з використання біоресурсів Азовського моря в 2019 році. Про це повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства України.

Там повідомили, що спільно з комітетом РФ з питань рибальства протягом минулого року досягли передбачених за міжнародними договорами домовленостей щодо обсягів і правил господарської діяльності в Азовському морі, але протокол спільної комісії до останнього часу не був підписаний. Через це, пояснюють в агентстві, виникли підстави звинувачувати українських рибалок у незаконному вилові риби на Азові та затримувати їх силовикам РФ.

Російські пропагандистські ЗМІ назвали українських рибалок браконьєрами

Російські пропагандистські ЗМІ назвали українських рибалок браконьєрами

"У такий спосіб РФ може отримати додатковий важіль для загострення соціальної напруженості у важливому для України регіоні, де рибальство є одним із основних видів діяльності. Також це надасть Російській Федерації підстави стверджувати, що Україна не виконує взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами", - мотивували у ДАРГ потребу підписання протоколу.

Зі слів голови Держрибагентства Ярослава Бєлова, документ у підсумку було підписано. "Після тривалих консультацій з відповідними органами виконавчої влади було вирішено направити протокол на підпис російській стороні дипломатичними каналами для того, щоб українські рибалки змогли й надалі здійснювати вилов водних біоресурсів в Азовському морі у рамках правового поля. Також направлений на підпис протокол надає низку переваг для України. Одна з таких – розподіл квоти вилову бичка в обсязі 9 тис. тонн для України та 6 тис. тонн для РФ. Крім того, протоколом оговорено питання передачі затриманих рибалок тій стороні, до громадянства якої вони належать. Це має сприяти збільшенню рівня безпеки українських рибалок у ході здійснення ними господарської діяльності. Протокол підписано дипломатичними каналами", - розповів посадовець.

Як повідомлялося, торік росіяни неодноразово затримували українських рибалок в Азовському морі нібито через порушення правил вилову та браконьєрство. До прикладу, так сталося в листопаді, коли прикордонники РФ захопили катер із українцями і доправили його до Єйська. За інформацією прес-служби російського ФСБ, затримані рибалки не змогли пояснити, в якій частині Азовського моря вони виловили морські біоресурси. Тому весь улов і  знаряддя промислу, що перебували на борту, були вилучені.

Фото: facebook/Олексій Павленко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2943
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація