Україна і Росія знову обговорять Керченську протоку

Питання Керченської протоки буде обговорюватися на зустрічі міністрів закордонних справ України і РФ у вересні і на зустрічі президентів у листопаді.

Питання делімітації Керченської протоки в комплексі з договорами, які пом'якшують умови базування Чорноморського флоту Росії в Україні, будуть обговорюватися восени.

Ці питання будуть обговорюватися на зустрічі міністрів закордонних справ України і РФ у вересні і на зустрічі президентів у листопаді.

Київ свої пропозиції щодо підписання нового пакету угод запланував обговорити 15 вересня.

Наразі Україна наполягає на збереженні кордону з Росією в Керченській протоці за картами, які діяли в період СРСР, але готова піти на компроміс у господарських питаннях.

Як відомо, Україна та Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року.

Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони ґрунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами.

В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, яким судна проходять до декількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

Читайте також:

Україна вимагає від Росії зберегти кордон часів СРСР

Україна й Росія знову не поділили кордон через суперечку за Керченську протоку

РФ готова до демаркації кордону з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: