Україна і Швеція знайшли спільне свято

Україна і Швеція мають спільно відзначити річницю Полтавської битви, повідомив глава МЗС Швеції Карл Більдт.

Україна і Швеція мають спільно відзначити річницю Полтавської битви.

Про це повідомив на прес-конференції міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, який перебуває в Україні з візитом.

Карл Більдт
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт
"Ми плануємо відсвяткувати цю подію, вже є домовленість про створення спільного комітету між посольствами, який працюватиме над програмою відзначення", - сказав міністр.

За його словами, в рамках відзначення цієї річниці планується провести семінари та виставки.

Зазначене питання буде також обговорено під час зустрічі Більдта з президентом України Віктором Ющенком.

Шведський міністр вважає, що ця битва була дуже важливою історичною подією не тільки для України, Швеції і Росії, а й для всього світу, оскільки це частина загальної історії.

Він також повідомив, що під час переговорів з заступником міністра закордонних справ Володимиром Хандогієм обговорювалося питання торговельно-економічного співробітництва, а також питання підготовки до візиту наступного року в Україну короля Швеції, та питання інтеграції України до ЄС, яку підтримує Швеція.

Міністр висловив сподівання, що Україна якнайскоріше вирішить питання вступу до Світової організації торгівлі, яке тісно пов’язано із створенням зони вільної торгівлі.

Міністр привітав Україну з успішним проведення дострокових парламентських виборів, які, на його переконання, підтвердили, що Україна рухається в напрямку справжніх демократичних змін.

Як повідомлялося, передбачалося, що шведський міністр зустрінеться з главою зовнішньополітичного відомства Арсенієм Яценюком, але у зв’язку з хворобою українського міністра в переговорах взяв участь тимчасово виконуючий обов’язки міністра Хандогій.

ДОВІДКА. 9 жовтня 2007 року президент України підписав указ про відзначення 300-річчя подій, пов`язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу під час Північної війни 1700-1721 років.


Цим документом передбачено, зокрема, організацію та проведення заходів до 300-х роковин Батуринської трагедії, 300-х роковин зруйнування у 1709 році Запорозької Січі та заходи до 300-річчя Полтавської битви.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: