Посол у США підтвердив, що Україна веде переговори стосовно ПРО

Українські радіолокаційні станції можуть стати частиною системи ПРО. Можливість залучення в ці процеси України виглядає цілком природною і конструктивною, вважає дипломат.

Питання про можливе використання українських радіолокаційних станцій в рамках програми ПРО США знаходиться на рівні обговорення, заявив на брифінгу 15 жовтня в Києві посол України в США Олег Шамшур.

На початку жовтня заступник міністра оборони США з міжнародної безпеки Олександр Вершбоу заявив, що США розглядають Україну як можливий майданчик для розміщення РЛС в рамках нової архітектури ПРО в Європі. Раніше американська адміністрація оголосила про відмову від розміщення систем ПРО в Чехії та Польщі у зв'язку з відсутністю інформації про те, що в Ірані є ракети, здатні вразити цілі в Європі. На думку низки аналітиків, справжня мета такого кроку - жест доброї волі в бік Росії, яка вважала, що програма ПРО в Східній Європі спрямована, насправді, проти неї.

"Це питання (використання українських РЛС) - у стані робочого обговорення, це досить початкова фаза", - повідомив Шамшур.

За словами дипломата, з огляду на зміни у підходах до архітектури світової безпеки, зокрема, у світлі зближення позицій США та РФ, можливість залучення в ці процеси України виглядає цілком природним і конструктивним.

Президент України Віктор Ющенко заявив, що Київ не отримував пропозицію Вашингтона використовувати елементи ПРО на своїй території.

Україна має дві великі РЛС - у Севастополі в Криму і в Мукачеві Закарпатської області. До 12 лютого 2008 року ці дві станції працювали на користь Росії, потім РФ відмовилася від їх використання.

Нагадаємо, новопризначений міністр закордонних справ Петро Порошенко назвав ідею розміщення в Україні елементів системи протиракетної оборони США неконституційною.

"Конституція України не передбачає наявність на території України якихось військових баз, представників збройних сил будь-яких інших держав", - сказав він, інформацію про те, що США розглядають можливість встановлення в Україні елементів своєї ПРО.

Порошенко підкреслив, що взаємини з іншими державами будуть ґрунтуватися на взаємоповазі суверенітетів.

Раніше виконувач обов’язків глави МЗС Володимир Хандогій заявив, що українське зовнішньополітичне відомство не отримувало офіційних повідомлень про плани США використовувати територію країни для розміщення ПРО.

Читайте також:

Уряд відхрестився від пропозиції США розмістити ПРО в Україні

США планують розмістити ПРО в Україні

Відмова США від ПРО в Східній Європі загрожує українській безпеці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: