Україна - лідер за детекторами брехні

Україна вийшла на перше місце в Європі в закупівлі детекторів брехні.

Детектор брехні (Фото: www.njlawman.com)
Переважну більшість детекторів брехні в Україні купують комерційні компанії. (Фото: www.njlawman.com)
Принаймні так стверджує Андрій Волик, власник найбільшої у нас колекції поліграфів. Він - один із кількох десятків професійних контролерів чистого сумління - заявляє, що переважну більшість замовників досліджень становлять комерційні компанії.

Сучасний детектор брехні, або ж поліграф - це складний пристрій, який фіксує психічні та фізіологічні реакції організму людини впродовж певного часу. Загалом апарат фіксує до 13 каналів інформації.

До Андрія переважно звертаються підприємці, які хочуть перевірити претендентів на роботу. Крім того, існують планові перевірки персоналу та службові розслідування - і тут уже до послуг поліграфолога звертаються й державні установи. Зазвичай намагаються дізнатися, крав чи не крав.

Нині в поліграфологів щомісяця зростає кількість клієнтів - сплеск розпочався після Помаранчевої революції. Люди стали розкутішими - так це пояснюють фахівці. Тепер брехні виявляють більше - стало відомо, що приватний сектор через крадіжки персоналу щорічно втрачає мільярди гривень. Андрій Волик стверджує, що публічна політика в Україні наскрізь просякнута брехнею. Він підтримує ідею проведення поголівного тестування політиків на детекторі. Світова практика підтверджує ефективність - у Сполучених Штатах і президент, і члени конгресу щороку тестуються, у Молдові та Болгарії це - необхідна умова роботи кожного держслужбовця.

"Ми - платники податків, вони - платники податків і мають право знати, що за люди йдуть у владу, наскільки вони етичні, наскільки вони чесні і з якими вони намірами, щирими чи нещирими”, - каже Андрій Волик. 

У поліграфологів є свої табу. Тестовану людину ніколи не опитуватимуть на теми сексу, статі, еротичних фантазій, політичних уподобань, релігійної належності, расових чи національних переконань.

ВідеоУкраїна - лідер за детекторами брехні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: