Україна ліквідує власні ракетні війська заради 2,5 млрд доларів

Україна зобов’язалась перед США поставити крапку в питанні ліквідації на своїй території носіїв ядерної зброї.

Вашингтон виділив на переозброєння Іраку 3 млрд доларів. 85% цієї суми дісталося Україні. Отримавши найбільше за всю історію країни замовлення, Міноборони погодилося ліквідувати ракетні комплекси "Скад".

Вашингтон забезпечив Україну великим замовленням на постачання військової техніки до Іраку. Минулого тижня державна компанія, що займається експортом і імпортом продукції і послуг військового і спеціального призначення, - "Укрспецекспорт ", уклала контракт на виробництво танків для іракської армії. Загальна сума угоди - 2,4 млрд доларів. Це найбільше замовлення на постачання військової техніки за всю історію України.

Експерти наголошують, що у виборі Іраком української військової техніки не останню роль зіграла позиція саме Вашингтона, оскільки він фактично контролює політику, що проводиться владою цієї країни. До того ж постачання як танків, так і літаків фінансуватиметься за рахунок коштів, виділених урядом США у рамках переозброєння армії Іраку. Всього Штати виділили на цю програму 3 млрд доларів. З них 2,48 млрд доларів дістанеться Україні. Це близько 85% від загальної суми.

Аналітики упевнені, що приязнь Америки до нашої країни невипадкова. "В понеділок у Вашингтоні були представники Міноборони України, які з Держдепартаментом США підписали меморандум. Даний документ свідчить про те, що Америка братиме участь в ліквідації українських ракетних комплексів "Р-300" ("Скад"). Не виключено, що ці дві події - постачання танків до Іраку і підписання меморандуму - взаємозв'язані", - вважає військовий експерт Олександр Маначинський.

Ракетний комплекс "Скад" створений наприкінці 1950-х і здатний нести ядерний заряд. У 1998 році всі комплекси, що є у Збройних силах України, були об’єднані в три ракетні бригади 1-ої ракетної дивізії. У кожній бригаді - до 18 "Скадів".

За всі роки незалежності України "Р-300" були приводом для тиску з боку Вашингтона. Довгий час США фактично вимагали, щоб Україна свої "Скади" порізала, аргументуючи це приєднанням до міжнародного Режиму по контролю за ракетними технологіями (РКРТ) і домовленостям, що існують по ракетах середньої і малої дальності (РСМД).

Україні, згідно з цими документами, заборонено мати ракети з радіусом дії більше 500 км. Але насправді під жоден з цих договорів "Р-300" не підпадає, оскільки даний ракетний комплекс може працювати тільки на відстані до 300 км. Проте на цьому тижні Вашингтону все-таки вдалося добитися свого. Проект з утилізації "Р-300" передбачається реалізувати до 2015 року.

"Таким чином Україна поставить крапку в питанні ліквідації на своїй території носіїв ядерної зброї і зброї масового винищення", - так пояснив рішення тимчасово виконуючий обов'язки міністра оборони України Валерій Іващенко. Він також наголосив, що найближчим часом сторони визначать обсяг робіт і генерального підрядчика. Фінансувати утилізацію "Скадів" будуть США.

Читайте також:

В Росії злякалися, що Україна обійде їх на ринку зброї

Збройний контракт України з Іраком на 2,4 млрд доларів опинився під загрозою зриву

Україна продасть Іраку зброю на 2 мільярда доларів

Україна домовилася з Росією про "Голки" і "Стріли"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: