Україна, Литва й Польща домовились про спільну участь в операціях НАТО

Оборонні відомства України, Польщі і Литви юридично закріпили наміри щодо створення спільного миротворчого з’єднання.

Підписання документу про створення ЛитПолУкрбригу
Підписання документу про створення ЛитПолУкрбригу
У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулась церемонія підписання листа намірів щодо створення спільного литовсько-польсько-українського миротворчого контингенту "ЛитПолУкрбриг" ("LitPolUkrbrig").

Як повідомили у прес-службі Міноборони, документ підписали тимчасово виконуючий обов’язки міністра оборони України Валерій Іващенко, державний секретар з питань воєнної політики Міністерства національної оборони Республіки Польща Станіслав Коморовський та міністр охорони краю Литовської Республіки Раса Юкнявічене.

Таким чином керівники оборонних відомств України, Польщі і Литви юридично закріпили наміри щодо створення спільного миротворчого з’єднання. На даному етапі в рамках реалізації цієї ініціативи передбачається проведення експертного обговорення концепції та практичних деталей створення "ЛитПолУкрбригу", розробка, обговорення та укладання відповідної тристоронньої угоди про створення, статус та діяльність бригади. Крім того, у листі намірів підкреслюється, що спільна литовсько-польсько-українська бригада буде відкритою для приєднання інших зацікавлених держав.

З підписанням листа намірів розпочинається практичний етап створення "ЛитПолУкрбригу". Зокрема, будуть підготовлені необхідні пропозиції щодо її організаційно-штатної структури, механізму фінансування, всебічного забезпечення, а також ротацій командування на всіх рівнях.

Після відпрацювання ці пропозиції будуть винесені на затвердження главам держав України, Польщі та Литви, а також в порядку законодавчої ініціативи - до національних парламентів.

Головна мета створення "ЛитПолУкрбригу" полягає у сприянні міжнародному співробітництву заради миру та зміцненні регіонального військового співробітництва.

"ЛитПолУкрбриг" має бути спроможною підтримувати миротворчі та гуманітарні операції, що проводяться під егідою ООН, НАТО, Європейського Союзу, або багатонаціональних коаліцій у відповідності до Статуту ООН та правових договорів між країнами-партнерами.

Передбачається, що штаб "ЛитПолУкрбригу" розміщуватиметься на території Польщі. Посади командира бригади та його заступників будуть почергово переходити за принципом ротації від однієї країни-учасниці до іншої в алфавітному порядку через кожні два роки.

Національні складові "ЛитПолУкрбригу" дислокуватимуться на території своїх країн. Робоча мова "ЛитПолУкрбригу" - англійська.

Контроль за діяльністю бригади здійснюватиметься Координаційною групою, до складу якої увійдуть по три представника від міністерств оборони від усіх держав-учасниць цієї ініціативи.

Читайте також:

Україна відправила до Косова чергову "партію" миротворців

ООН заборгувала Україні 6 мільйонів доларів

День миротворців: у "гарячих точках" служить півтисячі українців

В Афганістані збили вертоліт з українцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: