Україна має намір обміняти 400 бойовиків "Л/ДНР" на полонених українців

Наразі усім затриманим проросійським бойовикам надаються адвокати, а про факт затримання інформуються родичі.

Україна готова обміняти понад чотири сотні представників окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) на українських полонених.

Про це заявив глава Служби безпеки України Василь Грицак на брифінгу в Харкові, передає Інтерфакс.

"Що стосується обмінного фонду... Що стосується кількості людей, які перебувають у наших установах утримання, люди, які перебувають під слідством... Я скажу так. Понад 400 осіб. Доля їхня відома... До них належать люди, стосовно яких прийняті і вступили в силу вироки, є ті, хто перебувають у місцях позбавлення волі, є ті, які перебувають під слідством, є ті, у яких інший статус, але всі вони в правовому полі перебувають", - наголосив Грицак.

За словами глави СБУ, українська сторона діє виключно в рамках закону: усім затриманим надаються адвокати, а про факт затримання інформуються родичі.

"Тому та сторона знає, скільки в України представників тієї сторони", - додав Грицак.

Як відомо, Мінській переговорній групі вдалося встановити місця перебування 57 українців, яких незаконно утримували в ОРДЛО.

"Де утримуються інші невідомо. Але ми точно знаємо, що вони живі і перебувають на їхній території. І факт того, що вони живі, дає нам велику надію на те, що вони в найкоротші терміни мають бути звільнені", - зазначив він.

Нагадаємо, бойовики "ДНР" не виключають можливості швидкого обміну з Києвом військовополоненими за формулою "всіх на всіх".

"Обмудсмен" так званої "ДНР" Дар'я Морозова наголосила, що в зв'язку з ймовірним обміном в "ДНР" піднімають питання про повернення документів, які засвідчують особу полонених.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: