Україна має подати заявку на вступ в ЄС наступного року

Вітчизняні дипломати, які працюють у Брюсселі, вважають, що вже на початку наступного року Україна має подавати заявку на приєднання до Євросоюзу.

Два високопоставлених українських дипломати заявили, що на початку 2010 року Україна має подати формальну заявку на членство в Європейському Союзі.

Такої думки дотримуються посол України в ЄС Андрій Веселовський і заступник голови української місії в Євросоюзі Василь Філіпчук.

" Хочеться сподіватися, що хоч би який кандидат переміг на президентських виборах 2010-го, він звернеться до Євросоюзу з аналогічною пропозицією вже навесні майбутнього року", - наголосив Веселовський.

"На той час, до речі, й переговорний процес з Угоди про асоціацію вийде на фінішну пряму. Таким чином, зміцнений ЄС, в якому найпотужніші гравці (ФРН та Франція) матимуть міцні стабільні уряди, буде здатний зробити крок до України", - переконаний дипломат.

"Головне, над чим замислиться в цьому випадку Брюссель, — це над здатністю України відповісти адекватно. Адже тільки упевненість у тому, що Україна буде спроможна ухопитися за простягнуту їй руку, може сподвигнути Брюссель на рішучий крок. На жаль, поки такої упевненості немає. Наші сусіди, які є або членами ЄС, або кандидатами, ніколи у своїй перспективі не сумнівалися, незважаючи на будь-які брюссельські зверхності, й саме тому домагаються результату", - додав посол в Євросоюзі.

Філіпчук підтримав таку позицію. "Я впевнений, якщо ЄС підтримає таку заяву, базуючись на нормах встановлених протягом останніх 20-30 років, відповідь буде "так, але є умови, які мають бути виконані". Все інше буде політично безвідповідальним і необґрунтованим", - сказав він.

У той же час, позиції двох дипломатів не є офіційною позицією України. Втім, вони відображають думки інших українських дипломатів та аналітиків, які роздратовані невизначеністю ЄС щодо його розширення, яка існує останні 5 років.

Разом із тим, існує ймовірність того, що до весни 2010 року відносини України та ЄС трансформуються. Зокрема, якщо президентські вибори в Україні пройдуть із плутаниною, це збільшить втому Брюсселя від Києва.

У цю гру може увійти й Росія, якщо вона вирішить спровокувати конфлікт у Криму. Також той невеликий процент українців, які підтримують євроінтеграцію, негативно сприймуть ситуацію, якщо УЄФА вирішить в листопаді, що Україна не готова для проведення фіналу Євро-2012.

Нагадаємо, 5 березня 2007 року Україна та Євросоюз почали переговори про нову посилену угоду, яка пізніше отримала назву угоди про асоціацію.

Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко під час перебування на посаді прогнозував, що Україна завершить роботу над угодою про асоціацію до кінця 2009 року. Втім, швидше за все, робота над документом і його ухвалення будуть завершені наступного року.

Читайте також:

Євросоюз незаконно експлуатує українських студентів

Євросоюз закликав українських політиків припинити сварки

Євросоюз не дав Україні надії на приєднання

Євросоюз обіцяє Україні нові амбітні плани

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: